přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Praga Academica se těší na bohatou mezinárodní účast

Vynikající konkurence se sejde ve čtvrtek 23. června na Strahově při 40. ročníku mítinku Praga Academica.

V patnácti disciplínách na stadionu E. Rošického nastoupí atleti z více než deseti zemí světa, na startovní listině tradičně figuruje řada závodníků domácí špičky. 

Mezi nejlépe obsazené disciplíny řadí pořádající oddíl USK Praha čtvrtku mužů, jejímž favoritem bude Handan Odha Al Bishi ze Saúdské Arábie s osobním rekordem 44.60. Kvalitní čas se očekává i od Nigerijců Saula Wegapwoua (45.00) a Jamese Goddayeho (45.69).

Výborné výkony slibuje i startovní listina závodu na 800 m mužů. Mwera Samwel z Tanzánie, Mohammed Al Salhi ze Saúdské Arábie, Keňan Esho Benson i Michal Šneberger letos už dosáhli času pod 1:47 minut. Toto kvarteto doplní domácí Roman Oravec a další kvalitní půlkař Jaroslav Růža.

Zahraniční závodníci budou favority také v závodě na 100 metrů, který se uskuteční jako Memoriál Martina Šimůnka. Na startu se představí dánský reprezentant Jensen Morten či Nizozemec v barvách domácího oddílu Patrick van Balkom. Morten nastoupí také v soutěži dálkařů, jeho osobní maximum z května tohoto roku má hodnotu 8.08 m.  

Účast v tyči a na 110 m překážek potvrdil trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. V tyčkařském sektoru změří síly s českým rekordmanem Adamem Ptáčkem, který by se měl o prvenství v soutěži utkat s Alhajem Jengem. Švédský tyčkař v letošní halové sezoně překonal 5.71 m.

Na dvoustovce se setká trojice sprinterů reprezentujících Českou republiku v superlize Evropského poháru. Jiří Vojtík, Rudolf Götz a Radek Zachoval se střetnou s favorizovaným Al Bishim.

Kvalitu v kategorii žen zaručují starty závodnic mistrovského USK Praha. Lucie Martincová se v závodě na 100 m překážek pokusí o splnění limitu na mistrovství světa v Helsinkách (13.11), osobní rekord třiadvacetileté překážkářky je 13.08.

V soutěži dálkařek svedou souboj Lucie Komrsková, Martina Darmovzalová, ukrajinská závodnice Oksana Zubkovskaja a Slovenka Jana Velďáková. Její krajanka Lucie Klocová bude favoritkou běhu na 800 metrů. Na start se postaví i přední české půlkařky Lenka Masná, Veronika Mráčková či Marcela Lustigová. V nejkratším sprintu si to rozdají dvě nejrychlejší ženy ČR této sezony Tereza Košková a Štěpánka Klapáčová.     

Předprogram mítinku tradičně obsatará finále dětské Kinderiády, které se uskuteční od 11 hodin na vedlejším stadionu Přátelství. Praga Academica odstartuje na Rošického stadionu v 16 hodin dálkou a tyčí mužů a rozběhy žen na 100 metrů. Slavnostní zakončení mítinku je plánováno na 19.10 hodin.

Propozice závodu naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout