přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Praga Academica plná lahůdek

Hlavním tahákem bude přímý souboj Hejnová vs. Rücklová na 400 m překážek žen, jednu z mála šancí dostane i mužská štafeta na 4x100 metrů.

Ve čtvrtek 29. června se v Praze na Strahově koná již 42. ročník atletického mítinku Praga Academia. Tyto mezinárodní závody jsou skvělou příležitostí pro české atlety splnit limit na mistrovství Evropy.

Do závodu je přihlášeno 16 již jistých limitářů, další budou chtít jistě rozšířit jejich řady. Zajímavý bude koulařský souboj, kde se představí Antonín Žalský, který bude chtít vrátit porážku mladšímu kolegovi Remigiu Machurovi. Do bojů zasáhne i Petr Stehlík a velkým soupeřem jim bude Žitňanský ze Slovenska.

Podobná odveta za domácí mistrovství se bude odehrávat na krátkých překážkách žen, kde poběží Lucie Martincová i Petra Seidlová. Na domácím šampionátu vyhrála Seidlová, když Lucie Martincová nedoběhla pro svalovou křeč.

Z dalších limitářů se představí i Štěpánka Klapáčová a Martina Dostálová v nejkratším sprintu, či Michal Šneberger na 800 m a Michal Uhlík na 400 m př.

V tyči je přihlášen Adam Ptáček a letos mu to opravdu jde, má zapsáno již 5.75 metru. Na nejkratší trati mužů, která se běží jako Memoriál Martina Šimůnka, uvidíme mimo jiné Jiřího Vojtíka. Ten je přihlášen i do štafety, k jejímuž výbornému času by měly pomoci rychlá kvarteta ze Saudské Arábie a  Bahrainu.

Na 400 m se opět pokusí posunout své „pomateřské“ maximum Lída Formanová, když soupeřkami jí budou čtvrtkařky Jitka Bartoničková a Veronika Jelínková. Bartoničková vede letošní české tabulky časem 53.29, Formanová je třetí a Jelínková pátá.

Na soupisku limitářů pro ME se určitě chtějí dostat dálkařky Lucie Komrsková či Martina Darmovzalová. Také je diváci zítra na stadionu Evžena Rošického uvidí.

Českou špičku doplní atleti ze zahraničí. Představí se závodníci osmi zemí: Slovensko, Dánsko, Norsko, Ukrajina, Bahrain, Saúdská Arábie a Lucembursko.

Tyto a jiné zajímavé atletické souboje budou k vidění ve dvouhodinovém programu od 17ti do 19ti hodin. Vstup na stadion je volný. Všichni jste srdečně zváni.

                                                                   Jana Šmidáková, David Klempíř