Praga Academica letos spojena s 1. kolem extraligy

23. listopadu 2011, 11:26

Tradiční pražský mítink Praga Academica propojí svůj 42. ročník s úvodní částí nejvyšší týmové soutěže družstev, která se uskuteční 24. května na stadionu Evžena Rošického.

„Nenašli jsme vhodný termín a zároveň chceme více zatraktivnit extraligu,“ zdůvodnil spojení obou akcí ředitel mítinku Pavel Sluka. Extraligovým atletům se tak naskýtá jistě vítaná možnost přilepšit si nad rámec odměn, které by je čekaly standardně za extraligové body. „Všichni vítězové disciplín získají věcné ceny, „medailisté“ ze 13 disciplín mítinku navíc finanční prémii,“ doplnil Sluka.

Na bonus tří, dvou a jednoho tisíce Kč se tak mohou těšit úspěšní závodníci obou kategorií v dálce, tyči a osmistovce, dále v bězích na 3000 m mužů a 5000 m žen,  překážkářské stovce žen a čtvrtce mužů, kouli mužů, dvoustovce žen a v mužské stovce, která je navíc Memoriálem Martina Šimůnka.

Česká spořitelna atletická extraliga bude po strahovském rozevření pokračovat 6. června opět v Praze, tentokrát na stadionu v Edenu, tzv. základní část se uzavře 5. července v Kladně. Nejúspěšnější týmy postoupí do bojů o titul, mistrovský závod se uskuteční 29. srpna. Vavříny obhajují muži z Kroměříže a ženské družstvo USK Praha.  

Propozice 1. kola extraligy a mítinku Praga Academica zde.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí