přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. května 2010, 15:42

Pozvánka na atletický svátek do Sušice

Po roce ožije sušický stadion opět velkou atletickou událostí. V úterý 18. května pořádá zdejší oddíl ve spolupráci s městem jubilejní, již 35. ročník Velké ceny v běhu na 100 m mužů.

Tradiční mítink nese v posledních létech oficiální název „Memoriál Ladislava Nešpora a Ády Blahůta“ k uctění památky dvou velkých postav místní atletiky. Jednotlivé discipliny jsou sponzorovány partnerskými firmami mítinku, pro vítěze „Velké ceny“ na 100 m mužů je navíc opět připraven originální broušený pohár ze šumavského skla, věnovaný starostou města Sušice.

I když loňský ročník patřil svou vysokou sportovní úrovní mezi nejvydařenější v historii, přesto pořadatelé pro letošní rok rozšířili nabídku disciplin o běhy na 100 i 400 m překážek žen, takže mítink nabídne divákům všechny překážkářské sprinterské discipliny. Z tohoto důvodu byly také žákovské běhy na 60 m přesunuty do předprogramu, který začíná od 16.30 h. Během předprogramu zahájí také skok o tyči žen, kde v minulém ročníku startovala Jiřina Ptáčníková a překonala zde limit pro mistrovství světa.

Minifotogalerie z minulých ročníků

_MG_2539.jpg_MG_2369.jpg_MG_2425.jpg
_MG_2427.jpg_MG_2456.jpgfoto: pořadatelé

V hlavním programu se můžeme těšit na celou plejádu českých reprezentantek a reprezentantů. Prakticky kompletní českou sprinterskou špičku bychom měli vidět ve Velké ceně na 100 m. Vítězství bude obhajovat Vojtěch Šulc ze Spartaku Praha 4, který zde časem 10.53 s vytvořil rekord dráhy, soupeřem by mu mohli být Jiří Vojtík z pražského Olympu nebo bratr Vojtěcha Šulce Rostislav. Šlapat na paty těmto zkušeným borcům by měl ještě reprezentant Petr Szetei a také juniorští štafetoví mistři Evropy Václav Zich z Chodova a Martin Říčař z Českých Budějovic.

Ve 3. ročníku Memoriálu Ladislava Nešpora na 400 m překážek se očekává start vítězů předchozích ročníků Jindřicha Šimánka a Petra Habáska ze Slavie Praha a snad se letos konečně podaří i start dalšího dalšího Slávisty Josefa Proroka. Ostatně všechny překážkové tratě budou patřit mezi lahůdky mítinku. Mezi výborně obsazené discipliny měl být původně hod oštěpem. Bohužel nedorazí ani Petr Frydrych, odchovanec sousední klatovské atletiky, ani další autoři velehodů z Olomouce Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch.

Silné zastoupení svých závodníků budou mít tradičně nejlepší západočeské kluby, především Škoda Plzeň, Sokol Plzeň a AC Domažlice. Ale samozřejmě atleti ze všech oddílů republiky jsou srdečně zváni na závody na útulný sušický stadionek. Přijeďte si zazávodit do města na Otavě – brány střední Šumavy.

Zdeněk Nešpor