přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

POZOR! Halu strhla vichřice, Přebory Prahy se přesouvají!

Vichřice, která se prohnala 18. ledna přes naši republiku, strhla přetlakovou halu na Strahově. Dá se předpokládat, že halová sezona na Strahově pro letošní rok skončila.

Přebory Prahy, které se měly uskutečnit tento víkend v přetlakové hale na Strahově, se přesouvají do haly Otakara Jandery v pražské Stromovce.

"Skok o tyči všech kategorií proběhne v náhradním časovém termínu, který bude upřesněn. Jinak zůstává časový program beze změn,"
řekl Michal Javůrek z oddílu PSK Olymp Praha. Zároveň žádá všechny čtenáře, aby o této změně informovali svěřence a trenéry ve svých oddílech.

Z důvodů havárie strahovské haly začala dnes jednání o přesunu halových závodů do Stromovky. "Víkendové pražské přebory už jsou přesunuty, nyní budeme intenzivně jednat především o přesunu mistrovství ČR ve vícebojích a mistrovství ČR žáků," řekl ředitel Českého atletického svazu František Fojt.

"Hned ráno jsme se byli na tu spoušť podívat a můžu zodpovědně prohlásit, že na 99% nebude hala znovu postavena do konce letošní halové sezony," řekl Jiří Řezníček, který zajišťuje Sportovní areál Strahov. "Situaci obhlédl i předseda ekonomické komise Českého atletického svazu Vladimír Tikal. O situaci bude podrobně informován ČSTV i ČAS."

Strahovskou halu postihla podobná tragédie již v roce 2002 v říjnu. "Tehdy byla nutná celková přestavba," říká Jiří Řezníček. "Letos se zdá, že bude nutné postavit plášť. Tartan se zdá býti nepoškozen. Ale mluvit o výši investic je zatím předčasné, moudřejší budeme po důkladném odklizení roztrhaného pláště."

Strahov 19. 1. 2007Strahov 19. 1. 2007Strahov 19. 1. 2007
Strahov 19. 1. 2007Strahov 19. 1. 2007Strahov 19. 1. 2007

David Klempíř

Vytisknout