přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. března 2008, 16:06

Potvrzeno, Smith na Kladno přijede

Organizátoři vícebojařského TNT Fortuna meetingu získali pro letošní ročník Šebrleho soka z MS v Ósace Maurice Smithe z Jamajky.

Plán zopakovat loňský souboj o titul mistra světa na Kladně nosili organizátoři v hlavách už dlouho. Dnes k němu udělali rozhodný krok: "Dohodli jsme se s manažerkou Campbellovou, že Maurice přijede," těšilo ředitele závodu Zdeňka Lubenského.

Sedmadvacetiletý Jamajčan, který pro ztranění vynechal halové MS ve Valencii, by měl začít sezonu na přelomu května a června v Götzisu. Kladno pak bude jeho druhou a poslední prověrkou před OH v Pekingu, kde má ambici zaútočit na olyúpijské vavříny.

Naposledy v Aténách byl 14., od té doby však navýšil svou výkonost o více než 600 bodů a vloni mu na MS po osobním rekordu 8644  scházelo jen 32 bodů na zlato. Smith byl navíc většinu soutěže ve vedení a o triumf ho připravil patrně jen slabý oštěp, kde ho limitovaly problémy s loktem. Šebrle dokázal jeho zaváhání využít a výborným výkonem v této disciplíně se před Smithe se dostal a šanci na zkompletování sbírky svých úspěchů už nepustil.

Oba borci se pak střetli ještě v závěru sezony v Talence, kde se poprali o celkové vítězství v IAAF vícebojařské Challenge. I tentokrát uhájil těsné vítězství Šebrle, přestože již byl na konci sezony z nejlepší formy.


Foto:graf.cz

Dnešní dohodou je zaděláno na jejich další přímý souboj, který by si tentokrát mohli vychutnat domácí diváci  na vlastní oči. Vše ale může ještě zhatit Roman Šebrle, který sice už účast na mítinku přislíbil, ale po svalovém zranění, které si přivodil na HMS, může změnit názor. "O Romanových problémech samozřejmě vím, ale počítám, že stále platí naše domluva z minulého roku. Zdálo by se mi docela paradoxní, kdyby Smith u nás startoval a Roman ne," říká na to téma Lubenský.

Vedle již zmiňovaných borců by se na kladenském Sletišti měli 18. a 19. června představit další top vícebojaři jako například medailisté z HMS Andrej Kravčenko a Dmitrij Karpov, závodit se chystá i domácí ikona a nyní již především trenér Tomáš Dvořák.

Ženské pole se stále ještě buduje, nově do něj přibyla Smithova krajanka Toni-Ann Doyleyová.

 

Adam Pražák

Vytisknout