přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Postup do Superligy je reálný

V mužích druhé, v ženách třetí místo - tak vidí šance národního družstva v Evropském poháru šéftrenér reprezentace Václav Fišer.

"Soutěž mužů je naprosto otevřená," říká Fišer. Podle propočtů, které si včera připravoval na základě přihlášek do soutěže, by měli na Strahově zvítězil buď Švédové, nebo Češi. "Počítám s vítězstvím našich kluků v kladivu, 400 m př., ve výšce a v tyčce," tvrdí.

U žen na postup do Superligy nemyslí, ale tipuje umístění našich na třetí příčce. "Favoritkami jsou Italky a Bělorusky." Naše reprezentantky by měly o třetí pozici bojovat především s ženami z Belgie a Finska. "Se třetím místem bych byl velmi spokojen," dodává šéftrenér.

Jednou z opor družstva žen bude diskařka Věra Cechlová Pospíšilová. "Evropský pohár má svojí neopakovatelnou atmosféru. Opravdu se velmi těším a věřím, že skončíme do třetího místa," vyjádřila se dnes ke svému startu v poháru. Diskařka, která má letos nejlépe hozeno 65.44 m, se cítí v plné síle a zdravotně je na tom dobře. "Na závodech ve Francii jsem si poranila šlachu," prozradila novinářům. "Nechtěla jsem to nikde příliš medializovat. Teď už to ale říci klidně můžu, protože jsem fit a v plném tréninku," dodala s úsměvem.

Kouzlo Evropského poháru pro zúčastněné atlety potvrdil i sprinter Jiří Vojtík. "Je parádní běžet nejen sám za sebe, ale za národní tým. Vědomí, že reprezentujete a navíc před domácím publikem, to je pořádná vzpruha." Vojtík má již splněný limit na mistrovství Evropy na 200 metrů. "Na poháru budu startovat na stovce, dvoustovce i ve štafetě," říká k tomu. "Včera běžela štafeta v Bratislavě. Uvidíme, jak nám to půjde na Strahově. Limit na Evropu bychom s klukama měli zvládnout. Pokud se mi podaří zaběhnout limit na ME individuálně na stovce, budu rád. Jinak se ale chci soustředit především na dvoustovku. Teď už ale musím běžet!" rozloučil se Vojtík a zamířil na zkoušky z práva, které ho dnes čekají.

David Klempíř

Vytisknout