přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. srpna 2004, 20:47

Pospíšilová se těší, že ji olympijská atmosféra motivuje

V Řecku se diskařce Věře Cechlové-Pospíšilové vždy dařilo a na olympijských hrách tomu prý nebude jinak.

Loni si na mítinku v Rethymnu hodila osobní rekord 67.71 metru a v letošní sezoně v kvalitním výkonu skončila na Krétě druhá. Kdyby si v Aténách vylepšila maximum, může podle svých slov pomýšlet na medaili. "Ale to bude hodně těžké, v takových soutěžích se osobní rekordy moc často nepřekonávají," brzdila přehnaný optimismus v rozhovoru pro ČTK.

Soupeřek se nebojí. "Je to sport, lepší vyhraje, když se to nepovede, trhat vlasy si nebudu," nedělala si velkou hlavu. "Chtěla bych si zabalit dobrou formu a vrátit se s pocitem, že jsem ze sebe vydala všechno," dodala.

Letos má stabilní formu - pětkrát hodila za 64,46 metru, v Kladně předvedla třetí výkon kariéry 66,42 metru a figuruje na šestém místě světových tabulek. V žebříčku podle pěti nejlepších výsledků dokonce pátá žena loňského mistrovství světa z Paříže vede. "Osobáček? To bych byla moc a moc spokojená, ten je hodně vysoko a tam se budou lámat medaile," prohlásila.

Její forma je, jak tvrdí, v pracovní fázi. "Organismus ještě není úplně připraven, to bude až v kvalifikaci na olympiádě," řekla k datu 20. srpna. "Nohy ještě nejsou odpočinuté," řekla po osobní extralize, při níž atakovala 64 metrů. "To byl tréninkový závod. Mám rezervy, v pravý čas to přijde a hodím hodně daleko," řekla s úsměvem.

Na olympiádě bude pětadvacetiletá diskařka prvně. Ale atmosféry se nebojí, naopak může ji prý vyhecovat. "Jsem zvědavá, co to se mnou udělá," prohlásila. Podobný zážitek měla při mistrovství světa v Edmontonu 2001, kde byla sedmá. "Tam bylo 70.000 diváků, bylo to fantastické. Horší je, když je ticho. Pak mi chybí ten adrenalin," řekla.

Tři týdny strávila tvrdým tréninkem v Nymburce, nyní bude jednou denně ladit formu v Praze. "Mám to kousek na stadion, ideální podmínky," libovala si. Už nebude ani moc házet. "Hlavně, že drží zdraví, díky Bohu," uvedla věřící atletka, která se loni trápila s bolavým lýtkem. "To mě hodně zbrzdilo, ale letos jsem v pohodě, hodně jsem natrénovala, tak čekám, až to uletí," dodala. 

Těší se dokonce i na řecké teplo, které má ráda. "Loni tam na závodech bylo také vedro a vůbec mi to nevadilo," připomněla zatím svůj nejdelší životní hod. "Možná by bylo dobře, aby tam byl pořádný pařák, soupeřkám by to mohlo vadit," smála se.
                                                                                             ČTK