Pospíšilová se těší, že ji olympijská atmosféra motivuje

10. srpna 2004, 20:47

V Řecku se diskařce Věře Cechlové-Pospíšilové vždy dařilo a na olympijských hrách tomu prý nebude jinak.

Loni si na mítinku v Rethymnu hodila osobní rekord 67.71 metru a v letošní sezoně v kvalitním výkonu skončila na Krétě druhá. Kdyby si v Aténách vylepšila maximum, může podle svých slov pomýšlet na medaili. "Ale to bude hodně těžké, v takových soutěžích se osobní rekordy moc často nepřekonávají," brzdila přehnaný optimismus v rozhovoru pro ČTK.

Soupeřek se nebojí. "Je to sport, lepší vyhraje, když se to nepovede, trhat vlasy si nebudu," nedělala si velkou hlavu. "Chtěla bych si zabalit dobrou formu a vrátit se s pocitem, že jsem ze sebe vydala všechno," dodala.

Letos má stabilní formu - pětkrát hodila za 64,46 metru, v Kladně předvedla třetí výkon kariéry 66,42 metru a figuruje na šestém místě světových tabulek. V žebříčku podle pěti nejlepších výsledků dokonce pátá žena loňského mistrovství světa z Paříže vede. "Osobáček? To bych byla moc a moc spokojená, ten je hodně vysoko a tam se budou lámat medaile," prohlásila.

Její forma je, jak tvrdí, v pracovní fázi. "Organismus ještě není úplně připraven, to bude až v kvalifikaci na olympiádě," řekla k datu 20. srpna. "Nohy ještě nejsou odpočinuté," řekla po osobní extralize, při níž atakovala 64 metrů. "To byl tréninkový závod. Mám rezervy, v pravý čas to přijde a hodím hodně daleko," řekla s úsměvem.

Na olympiádě bude pětadvacetiletá diskařka prvně. Ale atmosféry se nebojí, naopak může ji prý vyhecovat. "Jsem zvědavá, co to se mnou udělá," prohlásila. Podobný zážitek měla při mistrovství světa v Edmontonu 2001, kde byla sedmá. "Tam bylo 70.000 diváků, bylo to fantastické. Horší je, když je ticho. Pak mi chybí ten adrenalin," řekla.

Tři týdny strávila tvrdým tréninkem v Nymburce, nyní bude jednou denně ladit formu v Praze. "Mám to kousek na stadion, ideální podmínky," libovala si. Už nebude ani moc házet. "Hlavně, že drží zdraví, díky Bohu," uvedla věřící atletka, která se loni trápila s bolavým lýtkem. "To mě hodně zbrzdilo, ale letos jsem v pohodě, hodně jsem natrénovala, tak čekám, až to uletí," dodala. 

Těší se dokonce i na řecké teplo, které má ráda. "Loni tam na závodech bylo také vedro a vůbec mi to nevadilo," připomněla zatím svůj nejdelší životní hod. "Možná by bylo dobře, aby tam byl pořádný pařák, soupeřkám by to mohlo vadit," smála se.
                                                                                             ČTK

Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí