přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. srpna 2004, 20:56

Pospíšilová s přehledem do finále disku

Jedné z favoritek soutěže diskařek na OH v Aténách Věře Cechlové-Pospíšilové stačil jediný pokus k jistotě účasti v zítřejším finále.

Ke svému pokusu v první kvalifikační skupině nastoupila česká reprezentantka jako jedenáctá v pořadí, už před ní splnila kvalifikační limit (62.50 m) Ruska Natalija Sadovová. Čtvrtá žena olympijských her v Sydney poslala disk do vzdálenosti 64.33 m, Věra Cechlová-Pospíšilová ruskou soupeřku dokonce překonala o 15 centimetrů. Česká naděje tak splněným limitem pro účast ve finále hned v první sérii ušetřila síly na náročný souboj o medaile, který vypukne už v sobotu 10 minut po dvacáté hodině středoevropského času.

"Vyšla mi premiéra a je to skvělý pocit, že jsem nezklamala ty, kteří mi věřili a fandili," radovala se po úspěšné kvalifikaci Cechlová v rozhovoru pro ČTK. "Nechci teď předjímat, spekulovat, něco zakřiknout. Jsem tady, abych hodila co nejdál. Jsem na tom fyzicky i technicky lépe než v
předchozích letech,"
prohlásila.

Přímý postup z A-skupiny si zajistily také další favoritky, Novozélanaďanka Faumuinová a domácí diskařka Vóggoliová, bronzová medailistka z posledního mistrovství světa. Naopak za branami finále zůstala veteránka v diskařském kruhu, mistryně světa ze Sevilly 1999, Němka Dietzschová, která dosáhla výkonu hluboko pod 60 metrů. 

Ve druhé kvalifikační skupině dnes od 21.50 SEČ se představí druhá česká závodnice Vladimíra Racková. Zkušená sedmatřicetiletá vrhačka vstoupí do závodu na své třetí olympiádě s letošním maximem 61.76 m.

Výsledky kvalifikace diskařek naleznete ZDE.

Více informací k OH 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...      

Tomáš Klement

Vytisknout