přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. května 2004, 14:16

Pospíšilová na mítinku v Halle čtvrtá kvalitním výkonem 64.71 metru

Na vrhačském mítinku v německém Halle, který probíhá tento víkend, si Věra Pospíšilová okusila druhý start v letní sezoně.

Svěřenkyně Josefa Šilhavého se oproti svému výkonu v katarském Dauhá výrazně zlepšila, když se jí podařilo hned prvním hodem poslatsvé náčiní do vzdálenosti 64.71 metru.
V nabité konkurenci šesti finalistek pařížského mistrovství světa to však stačilo pouze na čtvrté místo. Pospíšilová si kvalitní závodní pole pochvalovala: „ Byla to výjimečně kvalitně obsazená soutěže, nevím, jestli se před Aténami ještě takto sejdeme.“
Prvenství si odvezla Řekyně Kelesidouová, která Pospíšilové výkon ve čtvrté sérii na centimetr vyrovnala, v páté sérii předvedla kvalitnější hod a nakonec zvítězila výkonem ze šesté série 67.03 metru. Druhá skončila Ruska Sadová za hod dlouhý65.71 metru. „Bylo to vyrovnanější než v Dauhá, měla jsem i lepší pocit z techniky. Foukal nám dobrý vítr, ale dobré výkony nám mařila zima a nakonec začlo i pršet,“ uvedla pro server České sportovní Pospíšilová.

Na mítinku startoval také český reprezentant Vladimír Maška, který ve své disciplíně skončil osmý za hod dlouhý 72.80 metru. 

 

Karolína Farská

Vytisknout