Pospíšilová na mítinku v Halle čtvrtá kvalitním výkonem 64.71 metru

23. května 2004, 14:16

Na vrhačském mítinku v německém Halle, který probíhá tento víkend, si Věra Pospíšilová okusila druhý start v letní sezoně.

Svěřenkyně Josefa Šilhavého se oproti svému výkonu v katarském Dauhá výrazně zlepšila, když se jí podařilo hned prvním hodem poslatsvé náčiní do vzdálenosti 64.71 metru.
V nabité konkurenci šesti finalistek pařížského mistrovství světa to však stačilo pouze na čtvrté místo. Pospíšilová si kvalitní závodní pole pochvalovala: „ Byla to výjimečně kvalitně obsazená soutěže, nevím, jestli se před Aténami ještě takto sejdeme.“
Prvenství si odvezla Řekyně Kelesidouová, která Pospíšilové výkon ve čtvrté sérii na centimetr vyrovnala, v páté sérii předvedla kvalitnější hod a nakonec zvítězila výkonem ze šesté série 67.03 metru. Druhá skončila Ruska Sadová za hod dlouhý65.71 metru. „Bylo to vyrovnanější než v Dauhá, měla jsem i lepší pocit z techniky. Foukal nám dobrý vítr, ale dobré výkony nám mařila zima a nakonec začlo i pršet,“ uvedla pro server České sportovní Pospíšilová.

Na mítinku startoval také český reprezentant Vladimír Maška, který ve své disciplíně skončil osmý za hod dlouhý 72.80 metru. 

 

Karolína Farská
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí