přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. srpna 2003, 17:22

Češi bojují o limity na MS do poslední chvíle

Nejvážnější adepti na splnění limitu pro blížící se MS v Paříži v posledních dnech zintenzivněli své starty.

BUDAPEŠŤ
Do uzávěrky české nominace totiž v tuto chvíli zbývá pouhých třicet hodin. Český překážkář Štěpán Tesařík si na mítinku v Budapešti (8. srpna) vylepšil osobní maximum z loňského roku, ale na splnění limitu pro účast na MS v Paříži to ještě nestačilo. Tesařík v závodě na 400 m překážek skončil druhý časem 49,25 a za limitem zaostal pouhých pět setin.

Na stejném mítinku se představili Roman Oravec a Jan Janků. Oravec v závodě na 800 metrů obsadil sice až osmou příčku, ale od limitu ho dělilo jen sedm desetin. Účastník letošního MS v hale vytvořil nejlepší čas domácích tabulek této sezony (1:47,70). Pro Jana Janků skončila soutěž výškařů vítězstvím, ale zdoláním laťky ve výšce 210 cm zůstal od letenky do Paříže plné dva decimetry. V rozeskakování o prvenství se pak jablonecký výškař přenesl přes 225 cm.

Poslední možnost kvalifikovat se na světový šampionát bude mít trojice českých zástupců v Budapešti v předvečer oficiálního oznámení české nominace pro MS - 10. srpna - na mítinku v maďarském Szombathely. Otestovat svoji formu se zde rozhodl také první muž letošních desetibojařských tabulek Roman Šebrle. Světový rekordman v 16,15 hodin zaklekne do bloků v závodě na 110 m překážek, v 17 hodin nastoupí do diskařského kruhu a o hodinu později se objeví na startu dvoustovky.

LONDÝN
Na mítinku Super Grand Prix v Londýně v pátek bojovala také česká mílařka Andrea Šuldesová. Více než polovinu závodu na 1500 m udávala tempo, ale celkově pomalý běh ji k dosažení limitu pro mistrovství světa nepomohl. Šuldesová skončila šestá časem 4:11,88, což je více než čtyři vteřiny za požadovaným kritériem. Vítězka závodu, domácí Kelly Holmesová, dosáhla výkonu 4:10,40. Andrea Šuldesová se v neděli zúčastní mítinku Golden League v Berlíně, kde se definitivně rozhodne o jejím případném startu na světovém šampionátu v Paříži.

Starty českých reprezentantů v boji o limity pro MS (NEDĚLE 10. 8.):

MEILEN (Švýcarsko)
11,00  Martin Kysela (tyč)
13,55  Lucie Martincová (100 m př.)

BERLÍN (Německo) - Golden League
16,35  Andrea Šuldesová (1500 m)

SZOMBATHELY (Maďarsko)
15,45  Jan Janků (výška)
16,50  Štěpán Tesařík (400 m př.)
17,40  Roman Oravec (800 m)

SAN SEBASTIAN (Španělsko) - mítink EAA
19,00  Zuzana Hlavoňová (výška) 

Tomáš Klement

Vytisknout