přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Poraněný Dvořák: Osaku ještě zvážím

Trojnásobného mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka bolí od červnového mítinku v Kladně pata a svoji účast na šampionátu chce konzultovat s doktory.

Mělo by to být už osmé mistrovství světa, kterého se zúčastní. Zda tomu tak skutečně bude, však zatím není jisté. „Vše je následkem kolize, kterou jsem měl před kladenskými závody. Udělal jsem si něco se stehnem a také s vnější stranou paty. Během závodů a po nich jsem řešil spíše to stehno, protože mě bolelo víc. Jenže to se časem spravilo a začala se znovu ozývat pata,“ vylíčil své zdravotní lapálie.

Problém se vrátil při juniorském mistrovství Evropy, kde působil jako trenér svých závodníků. Při příležitostném tréninku pocítil starou bolest. „Postupně se to zhoršovalo, až to dospělo do fáze, kdy už nelze čekat, že se to vyřeší samotným odpočinkem. Dnes se jdu poradit s docentem Kolářem a panem primářem Hospodárem. Konečné rozhodnutí je ale samozřejmě na mě. Každopádně nechci jet do Japonska na výlet. Závod si chci užít, ne ho protrpět,“ řekl na dnešní tiskové konferenci s dodatkem, že konečné rozhodnutí padne v následujících dnech.

Bude-li pozitivní, odcestuje Tomáš Dvořák společně s vícebojařským kolegou Josefem Karasem 16. srpna. Nejstarší člen výpravy a „inventář reprezentace“, jak sám sebe s nadsázkou označuje, už má s Japonskem své zkušenosti. Mají trpkou bramborovou příchuť, na halovém mistrovství světa v Maebaši byl čtvrtý. Tentokrát by podle svých slov „rád důstojně zakončil sezonu“.

Adam Pražák

Vytisknout