přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Pomožme Lustigové a Svobodovi v anketě EA

Evropská atletika pravidelně vyhlašuje výkony měsíce. V lednu si vysloužili nominaci hned dva čeští zástupci, Petr Svoboda českým rekordem, Marcela Lustigová časem nedaleko absolutního osobního maxima.

Lustigová a Svoboda se výborně prezentovali na mítinku v německém Karlsruhe. Český rekordman na krátkých překážkách v hale i venku zlepšil vlastní národní maximum na šedesátce o úctyhodných pět setin na 7.50. Petru Svobodovi tak patří první místo v evropských tabulkách, na světě je k dnešnímu dni rychlejší jen Američan Trammell.

Účastnice halového ME 2009 se prezentovala časem 4:16.12, tedy 67 setin za osobním rekordem, jímž se před rokem nominovala právě do Turína. Výkon Marcely Lustigové je také o 9 setin lepší než její venkovní maximum, v evropských statistikách sezony figuruje podle serveru tilastopaja.org na šestém místě.

lutigovEP08AGv.JPG
obě foto z EP 2008 v Leirii
(po kliknutí lze zvětšit):
www.graf.cz
svoboda_08LEIRIA_ag_v.jpg

Hlasování o „Atleta měsíce ledna“ probíhá zde do 15. února, uzávěrka je v poledne našeho (středoevropského) času. V anketě Evropské atletiky (EA) má volba veřejnosti třetinovou váhu, stejným dílem se na konečném výsledky podílejí zástupci médií a panel statistiků. V každé ze třech částí je pořadí ohodnoceno od deseti do jednoho bodů. V případě bodové shody má rozhodující slovo prezident EA Hansjörg Wirz.

Atlet měsíce EA načíná letoškem čtvrtý ročník, z ankety jsou předem vyloučeni závodníci potrestaní dvouletým zákazem za doping. Konečné bodové výsledky asociace s ohledem na svou politiku nezveřejňuje, zveřejněno je pořadí v obou kategoriích na prvních třech místech. Výsadu krátkého profilu na webu EA mají vítězná žena i muž.

Michal Procházka

Vytisknout