přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pohár rozhlasu vyvrcholí ve středu v Houšťce

Tradiční celorepubliková soutěž pro žáky druhého stupně základních škol vyvrcholí ve středu 28. června na stadionu Houšťka ve Staré Boleslavi.

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou probíhal v uplynulých dvou měsících po celé České republice. V okresních a následně krajských finále se v atletických disciplínách utkali nejlepší družstva žáků druhého stupně základních škol. Ti, co uspěli, si tuto středu přijedou společně zazávodit a užít si atmosféru „Setkání vítězů“. Zúčastní se totiž absolutní vítězové jednotlivých kategorií podle počtu dosažených bodů v krajských finále a vítězové všech čtyř kategorií ze čtyř oblastních finále sportovních tříd.  Dohromady se do Houšťky podívá 24 družstev, tedy 288 žáků. Nejlepší družstva si odvezou tradiční poháry a žáci vítězných týmů si zopakují klání v těch disciplínách, kterými prošli již v okresních a krajských kolech. První tři nejlepší dostanou medaile a diplomy.

Finalisty ale čeká i několik překvapení. Přijede jim do Houšťky fandit patron soutěže výškař Svatoslav Ton, a také známý představitel filmu Rafťáci Jiří Mádl. Navíc se všichni mohou těšit na zajímavé soutěže o lákavé ceny od hlavního partnera soutěže České spořitelny. Na tuto akci na atletický stadion do Houšťky ve Staré Boleslavi jsou všichni srdečně zváni. Začátek atletických závodů je v 11 hodin, ve tři čtvrtě na tři začne zmiňovaná beseda a konec je plánován na šestnáctou hodinu.

Postupující družstva:
 
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ
                                                       
1) ZŠ HEYROVSKÉHO, OLOMOUC      
2) ZŠ JESENIOVA, PRAHA                 
3) ZŠ MORAVSKÁ NOVÁ VES       
4) 6. ZŠ JILEMNICKÉHO, MLADÁ BOLESLAV
5) ZŠ BOJKOVICE
 
MLADŠÍ ŽÁCI
 
1) ZŠ KUPKOVA, BŘECLAV
2) ZŠ HEYROVSKÉHO, OLOMOUC
3) ZŠ PETŘINY, PRAHA
4) ZŠ BENEŠOVA, TŘEBÍČ
5) ZŠ SKÁLOVA, TURNOV
6) ZŠ KLENOVICE NA HANÉ
 
STARŠÍ ŽÁKYNĚ
 
1) ZŠ U ČERVENÝCH DOMKŮ, HODONÍN
2) ZŠ OSTRAVA - PORUBA
3) ZŠ U STADIONU, CHRUDIM
4) ZŠ JESENIOVA, PRAHA
5) ZŠ SLOVÁCKÁ, BŘECLAV
 
STARŠÍ ŽÁCI
 
1) ZŠ ENGLIŠOVA, OPAVA
2) ZŠ SLOVÁCKÁ, BŘECLAV
3) ZŠ SKÁLOVA, TURNOV
4) ZŠ JESENIOVA, PRAHA
5) ZŠ U ČERVENÝCH DOMKŮ, HODONÍN
6) ZŠ DOLANY    

Více informací najdete zde.

Karolína Farská

Vytisknout