přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pohár rozhlasu má za sebou okresní kola

41. ročník Poháru rozhlasu – tradiční soutěže, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách, má za sebou okresní kola.

Z okresních kol se postupuje do krajských finále. Jednou ze změn, které doprovází letošní ročník, je konání těchto finále v jeden den - 2. června ve všech krajích České republiky. „Jednotný termín se bohužel nepovedlo dodržet ve všech krajích a museli jsme udělit několik výjimek,“ říká svazová trenérka mládeže Rudová, která má tuto soutěž za ČAS nově na starosti. Termín krajských finále je důležitý, protože se letos poprvé postupuje do finále republikového. Nejlepších 6 družstev podle bodových zisků se sejde 9. června ve Staré Boleslavi a bude bojovat o tituly v jednotlivých kategoriích. Pohár Marie Losové tj. pohár nejlepší škole podle součtu bodů všech kategorií dohromady bude udělen dle výsledků z krajských finále.


Okresní kolo Kroměříže

Stejně jako v uplynulých ročnících organizují okresní kola většinou zástupci domů dětí a mládeže, Asociace školních sportovních klubů, popř. za pomoci příslušného atletického oddílu. Učitelé zúčastněných škol mnohdy pomáhají jako rozhodčí při soutěži. „Za pomoc při organizování vlastní soutěže, ale i za vedení dětí k atletice během celého školního roku patří učitelům velké poděkování. Podmínky pro atletiku ve školách totiž nejsou mnohdy ideální,“ říká Rudová.

Při organizování soutěže na okresních úrovních je znát velký rozdíl. „V letošním roce jsem se byla podívat na několik okresních kol. Viděla jsem například v jednom kraji okresní kolo, kde byla i časomíra. Když jsem popojela o několik kilometrů dále do jiného okresu, měřilo se ručně. Co bylo ale vidět všude, je nadšení a bojovnost dětí (hlavně těch mladších) při soutěžení a snaha organizátorů o co nejlepší zajištění soutěže,“ popisuje Rudová.

Fotky z okresních kol můžete najít na http://www.poharrozhlasu.cz/

red