přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Podtatranské střípky

Novinky o slovenských atletech, které známe mj. z jejich působení v české atletické extralize.

Překážkářku Miriam Bobkovou už mezi slovenskými rekordmany nehledejte, a to přesto, že její čas 13.04 z MS v Ósace 2007 žádná z krajanek nepřekonala. Důvod je prostý. Bobková se v srpnu provdala a přijala nové příjmení Cupáková. Krom toho také dokončuje doktorandské studium na FTVŠ v Bratislavě a svůj pedagogický talent právě testuje na dvou svěřenkyních, s nimiž už absolvovala i soustředění v Tatrách. Sama se chce probojovat na HMS v Doha a vynahradit si tak zklamání z letošního roku, kdy se neúčastnila světového šampionátu v Berlíně. Fyzicky je na tom prý velmi dobře, jen ji občas zlobí achilovky.

Sestry Dana a Jana Velďákovy jsou toho času v jihoafrickém Potchefstroomu, což je oblíbená destinace i řady českých reprezentantů. Obě atletky, které se věnují horizontálním skokům, přestoupili z ATU Košice do Dukly Banská Bystrica, kde budou mít i s trenérem Radoslavem Dubovským kvalitní podmínky na přípravu.

Kladivář Libor Charfreitag musel nedávno podstoupit operaci mandlí, za sebou má i léčení zubů , které si vyžádalo třítýdenní kůru antibiotik. Nyní však je již v tréninku a v průběhu zimní přípravy plánuje jako doplněk absolvovat i dvě až tři soutěže v hodu břemenem.

Běžec Jozef Repčík měl po letní sezóně zánět achilovky a absolvoval terapii na soukromé klinice. Momentálně už může plavat a posilovat a plánuje začít postupně i s běháním. Ikdyž se achilovka stále trochu ozývá, Jozef věří, že brzy bude všechno v pořádku. V halové sezóně však s největší pravděpodobností soutěžit nebude.
 
Jeho kolegyně ze středních tratí Lucia Klocová se zúčastnila promo akce v Martině, kde pomáhala položit základní kámen další výstavbě bytových domů. Přípravu na novou sezonu začala  koncem října soustředěním ve Vysokých Tatrách, které však musela zkrátit kvůli nachlazení.“Môj zdravotný stav je primeraný veku a opotrebeniu, takže by som to definovala asi v tom slova zmysle, že sa mám lepšie ako po ukončení sezóny 2009, ale nie je to extra výhra :-), ale to už asi lepšie nebude...až keď skončím :-),“ komentovala svůj stav čerstvě šestadvacetiletá atletka.

Na základě informací A. Jucka