přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. srpna 2003, 12:48

Podle Mutolaové si Holmesová zasloužila půlkařské zlato

Po úterním finále trojnásobná mistryně světa v běhu na 800 metrů Maria Mutolaová složila poklonu stříbrné Kelly Holmesové.

Podle Mozambičanky si britská atletka, která je její tréninkovou partnerkou, zasloužila vyhrát. "Kelly se letos potýkala se zraněními a ztrácela motivaci. Měla jsem za úkol dodávat jí energii a je skvělé vidět ji se stříbrem. Zasloužila si ale i vyhrát," uznala kvality své soupeřky Mutolaová.

Holmesová, která se s mistryní světa ze Stuttgartu, Edmontonu i Paříže připravuje v Jihoafrické republice pod vedením trenérky Margot Jenningsové, přitom na šampionátu ve francouzské metropoli vůbec nechtěla startovat. "Neustále se mi vracelo zranění lýtkového svalu, proto jsem účast velmi zvažovala. Nechtěla jsem do Paříže přijet a prohrát,
ale štěstí se ke mně nakonec obrátilo čelem,"
svěřila se dojatá třiatřicetiletá Britka.

Finále osmistovky se nemohla zúčastnit další favoritka na jednu z medailí, Rakušanka Stephanie Grafová. Té v den závodu v koupelně spadla na nohu skleněná láhev a způsobila jí tržné rány na nártu. Ani po lékařském ošetření si Grafová nemohla obout tretru a osmistovka pro ni ještě před startem skončila. "Mrzí mě, co se stalo Grafové. Těšila jsem se na vzájemný souboj a vím, že ona taky. Ale příští rok se znovu uvidíme,"
okomentovala smůlu své soupeřky Mutolaová.
                                                                                                    ČTK