přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Poděbrady očekávají největší účast posledních let

Letošního ročníku chodeckého závodu v Poděbradech se zúčastní nejvyšší počet startujících od roku 1997, kdy lázeňské městečko uspořádalo Světový pohár.

Teprve potřetí se závodí na dvacetikilometrové trati, sedmdesátiletou historii Poděbradské padesátky uzavřel ročník 2002. „Na padesátku se hlásilo málo závodníků, to byl hlavní důvod, proč došlo ke změně délky trati. Díky tomu také počet účastníků roste, teď vidíme, že předchozí dva ročníky na dvacet kilometrů se zúročily,“ uvedl ředitel závodů Petr Kratochvíl, který těsně před uzavřením startovní listiny prozradil údaje o počtu startujících: „Na startu by mělo být okolo osmdesáti mužů, z toho asi třicet cizinců. U žen bude účast slabší, dohromady s juniorkami odhaduji tak čtyřicet závodnic, polovina bude ze zahraničí. Juniorů bude závodit asi patnáct.“ Ve startovní listině byli zatím evidováni borci z deseti evropských zemí.         

V sobotu 9. dubna odstartuje závod žen a juniorek ve 14.40 hodin, o dvacet minut později se na trať vydají muži a junioři. Závod se půjde jako mítink EAA, také proto se v Poděbradech sejde tolik zahraničních chodců. „Zástupci Českého atletického svazu odvedli dobrou práci na Kongresu Evropské atletické asociace, kde byl náš mítink zařazen do kategorie EAA,“ poznamenal Kratochvíl. „Početné výpravy přivezli Francouzi a Litevci, oba státy se zúčastní všech čtyř mezistátních utkání,“ připomněl ředitel mítinku tradiční mezistátní střetnutí, které je vypsáno v kategoriích mužů, žen, juniorů i juniorek. Ženský celek České republiky v čele s domácí rekordmankou Barborou Dibelkovou obhajuje loňské prvenství, družstvo mužů povede minimálně ke zopakování druhého místa z roku 2004 Miloš Holuša, mistr republiky z posledních dvou let.           

Závod povede po okruhu situovaném do lázeňského parku, start i cíl bude umístěn před hotelem Libenský. Na stejném místě dojde ke slavnostnímu vyhlašování vítězů 73. ročníku Poděbradské chůze, nejlepších družstev v mezistátních utkáních a oceňování medailistů mistrovství České republiky pro rok 2005.     


Tomáš Klement

Vytisknout