přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2003, 18:20

Poděbradský se cítí skvěle, ale zůstává na zemi

Česká vícebojařská jednička pro halové mezistátní pětiutkání v britském Cardiffu (25.-26.1.) Jan Poděbradský se po soustředěních na Kanárských ostrovech a ve Vysokých Tatrách připravuje už pouze v Praze.

V současné době mohl být se svými atletickými kolegy v Jihoafrické republice, ale zůstal doma. Hlavním důvodem jeho „africké“ absence je právě start na MU v Cardiffu. „V halové sezoně chci absolvovat tři závody v sedmiboji,“ sděluje Poděbradský své plány. „Dva sedmiboje mám jisté, ve třetí start zatím doufám.“ Poděbradský nemá na mysli nic menšího než prestižní Erki Nool Cup v estonském Tallinu. Účast si český vícebojař hodlá vybojovat v Cardiffu, kde bude spokojen s dosažením 6000 bodů. Závěr halové sezony pro Poděbradského představuje mistrovství republiky konané první březnový víkend netradičně v Bratislavě.


Motivace pro letní sezonu je jasná – start na MS v Paříži. Kvalifikační A-limit má hodnotu 8090 bodů a Poděbradský si na jeho překonání věří. Ke zdravému sebevědomí má desetibojař s osobním rekordem 8314 bodů určitě pádné důvody: „Po zdravotní stránce se cítím výborně. Mám hodně naběháno a s celkovou přípravou jsem nadmíru spokojen.“ S výhledem k letnímu světovému šampionátu v Paříži zůstává otázkou, zda v případě českého desetiboje bude k účasti stačit „pouhé“ splnění kvalifikačního limitu. V jedné disciplíně MS totiž mohou startovat maximálně tři závodníci z jedné země. Například zmiňované pětiutkání v Cardiffu ukáže, jakou formu má loni absentující čtrnáctý muž olympiády v Sydney Jiří Ryba.

Jan Poděbradský zaměří svou halovou přípravu zejména na překážkové běhy a své slabší disciplíny – dálku a skok o tyči. Premiérový závod nové sezony absolvoval Poděbradský 15. ledna na tradiční jablonecké středě, kde v čase 8,14 s zvítězil v běhu na 60 metrů překážek. „Závod se mi vcelku vydařil. V úvodu sezony se chci zaměřit na rychlostní a dynamické disciplíny,“ uzavřel Poděbradský.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články