přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. května 2003, 08:48

Poděbradský před prvním velkým testem v sezoně

Jan Poděbradský odjel ze soustředění v jižním Španělsku už o týden dřív než další členové tréninkové skupiny Dalibora Kupky.

Momentálně už je devětadvacetiletý desetibojař Dukly Praha v italském Desenzano del Garda, dějišti desetibojařského mítinku. V sobotu 10. a v neděli 11. května zde s Poděbradským změří síly i několik borců s osobním maximem přes 8000 bodů. Jedním z největších spolufavoritů bude dvaadvacetiletý Fin Jaakko Ojaniemi, vítěz loňského ročníku výkonem 8092 bodů. Ojaniemiho osobní rekord z ME 2002 je přesně o sto bodů lepší. Své kvality by v Desenzanu del Garda měli prokázat také Američan Paul Terek s osobním maximem 8041, Estonec Indrek Kaseorg (8179) či Francouz Pierre-Alexander Vial, který umí desetiboj za 8070. Jan Poděbradský má na svém kontě 8314 bodů.
Foto: František Macák

“Bude to první závod sezony. Spíš si tady otestuju svoji formu,“ říká z dějiště desetibojařského mítinku Jan Poděbradský a dodává: „Přesto je mým cílem bojovat a dosáhnout co nejlepšího umístění.“ Hlavní motivací v sezoně 2003 je pro Poděbradského suma 8090 bodů, která představuje hodnotu A-limitu na MS v Paříži. „Momentálně se nedá odhadnout, jestli je splnění limitu na Paříž reálné už v Desenzanu. Půjdu tady vlastně přímo z tréninku,“ vyjadřuje se Poděbradský ke svému vystoupení na nadcházejícím mítinku v Desenzanu del Garda.

Každopádně má český desetibojař za sebou kvalitní přípravu ve španělském středisku Benalmadena. „Absolvoval jsem takovou celkovou přípravu. Myslím, že jsem na tom teď docela dobře rychlostně,“ uvádí Poděbradský, který strávil v Benalmadeně dva týdny. Ostatní účastníci soustředění ze skupiny trenéra Kupky, například Roman Šebrle a Jiří Mužík, se vracejí do České republiky ve středu 14. května.

Soutěž desetibojařů v Desenzanu del Garda zahájí běh na 100 metrů v sobotu 10. května v 10,00 hodin. V neděli pak mítink pokračuje od 9,30 a závěrečným závodem na 1500 m vyvrcholí po 19. hodině. 

Tomáš Klement

Vytisknout