přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. dubna 2004, 15:44

Po zimě bez závodění se Hejnová chystá na první start v sezoně

Po dobrých zkušenostech ze střediska v Makarské se Michaela Hejnová v chorvatském městečku připravovala i na olympijskou sezonu.


Foto: F. Macák
„Loni jsme byli v této lokalitě a objevili vhodný stadion. Osvědčilo se nám to i tentokrát,“ spokojeně konstatovala čtyřiadvacetiletá vícebojařka, která v Makarské strávila dva týdny ve společnosti své sestry Zuzany, dorostenecké mistryně světa na 400 m překážek. „Obě jsme udělaly veliký kus práce. Běhaly jsme společně, Zuzka už taky chodila dlouhé překážky. Moje příprava už byla hodně do kvality, začala jsem i techniku. Skákala jsem výšku, dálku a vrhala koulí,“ přiblížila Michaela. „Celkově musím být spokojená, po soustředění se cítím dobře. První týden sice propršel, ale na trénink to žádný vliv nemělo, protože bylo pořád teplo,“ dodala sedmá žena ME 2002 v Mnichově.
Do svého soustředění absolvovala Michaela Hejnová především objemovou přípravu, na kterou měla spoustu času, protože opět vynechala halovou sezonu. „Hala mi nedělá dobře na kotníky, rozhodla jsem se už dávno, že ji letos vynechám. Určitě jsem udělala dobře,“ potvrdila, „vyhnuly se mi i zdravotní problémy, nebyla jsem ani nachlazená.“ V zimním období se Hejnová zpravidla připravovala venku, jen při extrémně nepříznivých podmínkách se přesunula pod střechu. „Když bylo opravdu ošklivo, šla jsem do haly, ale to bylo jen občas. Trénovala jsem na Strahově, kde je alespoň měkčí povrch.“

První starty v olympijské sezoně se Hejnové blíží. Závodnice pražského Olympu bude teď v přípravě pokračovat v Praze a zřejmě už příští týden zahájí individuálními starty v rámci některého z veřejných závodů. „V úterý bych se mohla zúčastnit závodů na Slavii, to se ještě rozhodnu. Půjdu asi překážky a nějakou techniku. Před svým prvním vícebojem ale chci vyzkoušet co nejvíc disciplín,“ uvedla. První vystoupení v sedmiboji, při kterém bude usilovat o dosažení olympijského limitu (6050, resp. 5900 bodů), plánuje Michaela Hejnová na konec května. „Bude to buď Goetzis, nebo Maribor. Jestli mě do Goetzisu nevezmou, pojedu do Slovinska,“ upřesnila. Vícebojařské mítinky v rakouském Goetzisu i ve slovinském Mariboru se uskuteční ve dnech 29.–30. května.

Tomáš Klement

Vytisknout