přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2003, 19:43

Po vydařené přípravě Kašpárková zahajuje sezonu

Ze čtrnáctidenního soustředění v polské Spale se světová šampionka v trojskoku Šárka Kašpárková vrátila nabita energií a ve skvělé kondici.

Zahraniční příprava se vyvíjela stoprocentně podle představ trenéra Michala Pogányho: „Odvedli jsme obrovský kus práce. Všechno, co bylo naplánované, se vydařilo. Kladli jsme důraz především na rychlostně-technickou stránku.“ Šárka Kašpárková zdokonalovala také techniku rozběhu a následnou dynamiku při odrazu. Těmto prvkům věnuje značnou část přípravy i v průběhu halové sezony. Jedním z nezbytných předpokladů úspěchu sportovce je také jeho zdravotní stav. Kašpárková se cítí výborně a žádné zdravotní problémy ji netrápí.

Do kolotoče závodů vstoupí česká mistryně světa už v sobotu 25. ledna, kdy se představí na menším mítinku v Bratislavě. „Tento start bude pro Šárku hlavně naladěním se do soutěžního rytmu. Naším cílem je překonat hranici 13,80 metrů,“ uvádí Michal Pogány. Od dalších závodů však Kašpárková očekává mnohem víc. Pokusí se totiž o splnění limitu na halové MS v Birminghamu, který má hodnotu 14,22 m. Právě účast v Birminghamu je prvořadým cílem Šárky Kašpárkové pro tuto halovou sezonu. „Důležité je znovu závodit se světovou trojskokanskou elitou. Birmingham je jednou z velkých příležitostí,“ říká trenér Pogány. O případném umístění ale nehovoří, konkrétní cíle vyplynou z aktuální situace před světovým závodem.

Momentálně Šárka Kašpárková nezná svůj další závodní program. Po startu v Bratislavě se zúčastní některého z mítinků ve střední Evropě. Tréninkový plán Kašpárkové pro následující týdny je však poměrně pevně stanoven. Zaměří se zejména na výbušnost a odrazovou rychlost. Spoustu času stráví také s činkami v posilovně.

Tomáš Klement

Vytisknout