přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2010, 19:49

Po prvním dnu je Šebrle v Götzisu jedenáctý, doma vedou Nejedlý a Cachová

Světová vícebojařská špička se sjela na prestižní mítink do Rakouska, o české tituly se souběžně bojuje v Houšťce u Staré Boleslavi. V článku i výsledky z mítinku v Desavě.

Götzis
Průběžnému pořadí po polovině disciplín desetiboje vévodí Ukrajinec Olexij Kasjanov s 4463 body, na záda mu však s jen 13bodovým odstupem dýchá favorizovaný Američan Bryan Clay. Stejný rozdíl je pak i mezi třetím Massimem Bertocchim z Kanady a Američanem Treyem Hardeem, který figuruješ zatím na čtvrtém místě. Na vedoucí dvojici však ztrácejí  výrazně více než 100 bodů. Česká hvězda Roman Šebrle je zatím jedenáctý s dílčím ziskem 4225 b. Jaké předvedl výkony? Stovku zaběhl svěřenec  Dalibora Kupky za 11.08 s, do dálky skočil 765 cm, kouli poslal na 14.88 m, ve výšce předvedl 203 cm a na čtvrtce mu změřili 50.38 s.

Ženskému sedmiboji zatím jednoznačně vládne Britka Jessica Ennisová, aktuální mistryně světa má s průběžným skóre 4119 b po čtyřech disciplínách náskok téměř 280 b na Hyleas Fountainovou z USA. Třetí je zatím Taťjana Černovová z Ruska. Z českých závodnic je na tom lépe Eliška Klučinová, která je se součtem 3488 b průběžně sedmnáctá.  Jana Korešová přenocuje s 3340 b na 24. příčce.

Výsledky mítinku v Götzisu

Stará Boleslav
Na domácím šampionátu vícebojařů v Houšťce se zatím nejlépe vede zahraničním hostům, ať už je to Slovák Slaven Dizdarevič nebo Sarah Cowleyová z Nového Zélandu, ti však do mistrovství republiky nezasáhnou.  Nejblíže k titulu tak má mezi muži Adam Nejedlý z Dukly, který má se součtem 4035 b více než 100bodový náskok před Pavlem Baarem z Jiskry Litomyšl. Třetí je zatím Jaroslav Hedvičák závodící za AC Pardubice.
Mezi ženami splňuje roli jasné favoritky vítkovická Kateřina Cachová, v čele má náskok necelých 250 b před Jitkou Moudrou z Olympu Brno, o další skoro stovku bodů zpět je domácí Hana Kavínová.

Výsledky MČR ve vícebojích

Desava
Řada českých reprezentantů závodila na mítinku v německé Desavě. Bylo mezi nimi i trio tyčkařů Balner, Kudlička, Janáček, které se za shodný výkon 530 cm umístilo v rozmezí 6. a 9. místa. Klimitům na ME jim chyběly tři decimetry.  Zajímavý výsledek, přestože se českých závodníků bezprostředně netýká, pak přinesl ženský oštěp, kde Ruska Maria Abakumovová podlehla po  výkonu 62.04 m o 61 cm domácí Lindě Stahlové.

Výsledky mítinku v Desavě  

Adam Pražák

Vytisknout