přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. února 2010, 20:14

Po Pražské tyčce Balner dalším pro Dauhá

DOPLNĚNO FOTO - Michal Balner splnil dnes na Strahově osobním rekordem 570 cm normu pro halové MS. Mezi ženami vítězná Jiřina Ptáčníková zopakovala výkon z Valencie 451 cm, Lucie Škrobáková zaběhla na překážkách již 8.04.

„O 570 se pokouším dva roky od Ósaky,“ radoval se z osobního rekordu účastník MS 2007 Balner, jehož dosavadním absolutním maximem bylo 566 loni z haly (venku OR 565 rovněž z loňska). „Letos jsme začali dříve skákat a projevilo se to, už ve dvou závodech jsem tu výšku jen lehce shazoval. Teď se budu soustředit na to, abych přidal ještě nějaké centimetry. Závodit půjdu na republice, i když to možná pojmeme spíš jako trénink,“ popsal Michal Balner, jehož teď čeká minimálně týden tvrdšího tréninku.

Michal Balner - všechna foto: J. Kucharčík

prazska_tycka_jk1.JPGprazska_tycka_jk1.JPGIMG_7847.JPG

Dnes mu nevadily ani potemnělé a stísněné podmínky strahovské haly. „Střídáme tréninky na Stromovce a tady, jsem na to zvyklý. Navíc já nevidím dobře na dálku, takže to stejně dělám vše spíš po paměti,“ glosoval. Po zdolání 570 se Balner pokoušel ještě o laťku o pět centimetrů výš, ani jeden z pokusů, včetně jednoho dodatečného však nebyl „zdařený“. V dnešní soutěži překonal 570 bohužel jako jediný. Jeho oddílový kolega Jan Kudlička si dnes zapsal 553 a skončil třetí na pokusy za Švédem Oskarem Jansonem. Štěpán Janáček, třetí do party Boleslava Patery si dnes posunul letošní maximum na 543 cm. Svěřenci Nikolaje Goroškova Lukáš Bechyně a Adam Ptáček skočili 533, resp. 520 cm.

IMG_7789.JPG
Pavla Rybová
IMG_7854.JPG
Cathrine Larsasenová
IMG_7855.JPG
Lisa Ryzihová

Mezi ženami se nejvíce dařilo Jiřině Ptáčníkové, která zdolala 451 cm a zopakovala svůj víkendový výkon z Valencie. Zatímco tam jí tato výška na prvenství nestačila, dnes se v této roli ocitla Lisa Ryzihová, pro Němku však 451 znamená absolutní osobní rekord. Třetí příčku obsadila Romana Maláčová, která měla na 420 cm oproti dvěma zahraničním konkurentkám čistší zápis. Šesté místo patří Pavle Rybové, druhá limitářka pro HMS vedle Ptáčníkové zdolala 405 cm.

Také v doprovodném programu zimní pražské tyčky na pražském Strahově bylo k vidění hned několik zajímavých výkonů. Další dvousetinový posun letošního maxima na 8.04 předvedla v rychlém sledu Lucie Škrobáková, když již včera zaznamenala ve Stromovce při veřejných závodech 8.06. „Nejsem typ, který by běhal rychlé časy hned na začátku, potřebuju se do toho závodění dostat. Kdo to dneska viděl, bylo mu jasné, že jsem se po startu rychle postavila, takže ještě je co zlepšovat,“ prohlásila překážkářská rekordmanka.
„Včera a dnes to byl takový test na Dauhá, kde nás čeká jeden den rozběh a druhý semifinále a případné finále. Myslím, že jsem oba dny zvládla. Ambice na finále mistrovství světa mám,“ neváhala dodat Škrobáková, která ví, že na postup do bojů o medaile například předloni stačil i čas 8.06. „Ne všichni poběží na hranici svého maxima,“ míní svěřenkyně Jany Jílkové, která si po absolvování překážek proběhla ještě dvě hladké šedesátky a v obou zvítězila a zaznamenela velmi solidních 7.50 a 7.53.

Se Škrobákovou poměřila nad překážkami síly oddílová kolegyně Jana Korešová. Čerstvá pětibojařská šampionka doběhla za slušných 8.40, druhé místo brala i v dálce, kde rovněž posunula své letošní maximum na 630. Podlehla jen Slovence Janě Velďákové, jež dolétla ještě o 12 cm dál. Svou rychlost zkoušel Roman Novotný a šedesátku proběhl za 6.89. Povedlo se mu také zlepšit se v dálkařském sektoru, kde mu změřili 776 cm a dostal se tak v letošních českých tabulkách o jeden dílek před Štepána Wagnera. Pěkného osobního rekordu se tu dočkal Petr Ogoun, který s 765 předčil o 6 cm právě i Wagnera. Ve výškařském sektoru překonala Oldřiška Marešová 184, Barbora Laláková o 4 cm méně. O limit marně usilovali běžci – na patnáctistovce Tomáš Bednář (3:46.37) i na půlce Veronika Mráčková (2:05.85). Koulařům vládl s metrovým náskokem Remigius Machura za 18.78. Mužské překážky vyhrál Tomáš Kavka za rovných 8 vteřin.

Výsledky zde

 

Michal Procházka

Vytisknout