přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. května 2004, 16:56

Po nejpovedenějším soustředění v kariéře se Šebrle těší na Götzis plný hvězd

Vícebojař Roman Šebrle byl spolu s překážkářem Mužíkem posledním českým atletem, který se vrátil z letošního soustředění v Africe.


Foto: J. Čech
Po cestě trvající 23 hodin svěřenci Dalibora Kupky linkou z Curychu přistáli na letišti v Ruzyni dnes odpoledne. „Jsem docela unavený. Zavazadla mám čím dál těžší, není jednoduché na takových cestách tahat všechny ty tyče a disky,“ přiznal po příletu Šebrle, který si na sadu skokanských tyčí musel v Ruzyni počkat. „To je normální, když jsme letěli na soustředění, doručili mi je až za čtrnáct dní,“ vzpomněl světový rekordman v desetiboji a připojil: „Strašně moc se těším na rodinu, na malýho. Hodně jsem s ním z Afriky telefonoval.“ Krátce poté se Šebrle ještě na letišti s dvouletým synem Štěpánem a manželkou Evou setkal.
Vydařené soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu komentoval mistr světa v halovém sedmiboji naprosto kladně: „Určitě mám za sebou své nejlepší soustředění. Bylo to velmi plodný, odtrénoval jsem všechno, co jsem měl v plánu, a navíc jsem zdravej. Teď jsem zvědav, jestli se to projeví v závodech. Už se nemůžu dočkat Götzisu.“ Prestižní mítink v rakouském Götzisu bude Šebrleho největší prověrkou před srpnovými olympijskými hrami v Aténách. „Četl jsem, že se tam chystají nejlepší americký kluci, tak se na ně těším,“ poznamenal devětadvacetiletý atlet, který opanoval poslední tři ročníky tohoto vícebojařském podniku, „momentálně ale nemůžu říct, jaký výkon mám očekávat, to uvidím až po prvních závodech.“ Šebrle by se měl utkat se svými velkými soupeři posledních let, Američany Pappasem a Clayem, soutěž světové úrovně okoření i trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Prvním startem Romana Šebrleho po šestitýdenním soustředění bude tuto neděli vystoupení na pražských přeborech na Děkance.
„Ještě nevím, které disciplíny půjdu, ale asi to budou překážky a nějaký vrh,“ řekl. Ve středu 16. května se Šebrle zúčastní premiérového ročníku Kutnohorské laťky. V tyčkařském závodě, který se bude konat před chrámem sv. Barbory, by se měla představit téměř celá domácí špička v čele s halovým vicemistrem světa Adamem Ptáčkem. Týden po startu na úvodním extraligovém kole (22. května v Kladně) už Šebrleho čeká mítink v Götzisu, kde by obhájce olympijského stříbra měl potvrdit limit pro OH v Aténách.

Tomáš Klement

Vytisknout