přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. prosince 2004, 18:14

Po návratu domů zažene trenér Bábu do posilovny

Bronzový výškař z OH v Aténách Jaroslav Bába se vrátil ze soustředění na Kanárských ostrovech, před startem halové sezony se ještě bude věnovat také objemové přípravě.Foto: D. Vokáč
"Jarda je slabej, potřebuje teď dohnat sílu," zhodnotil Bábův trenér Aleš Duda, "dám mu těžší činky než dosud, zkusíme, co zvládne." Ve středisku Maspalomas na ostrově Gran Canaria se po dva týdny věnoval tradiční všeobecné přípravě, která zahrnovala posilování, běhání, trénování odrazů i skokanskou přípravu. "Počasí moc nepřálo, hodně často pršelo, pár tréninků jsme tomu museli přizpůsobit, takže jsme místo skákání šli do posilovny," zalitoval Duda. Jaroslava Bábu záhy postihla další komplikace, druhý den soustředění si odrazil patu na odrazové noze. "Trvalo pět dní, než to odeznělo. Mezitím se Jarda odrážel z pravé nohy, z pár kroků dal 205," uvedl Duda. Když se dvacetiletý výškař vrátil k obvyklému rozběhu, z jediného nákroku zdolal laťku vě výšce 195 centimetrů.
V následujícím období čeká Bábu lehká kondiční příprava, nějaký čas stráví v posilovně a pozvolna přejde na kvalitu techniky. "Uvidíme, jak se příprava vyvine," uvažuje Duda, "teď bereme halu jako jakýsi podpůrný prostředek pro letní sezonu." Závodit se Bába chystá už příští týden, ve středu 30. prosince se představí na domácí půdě při tradiční Ostravské laťce. "Skáče se tam z pár kroků, bude to spíš trénink," poznamenal Duda. První starty v novém roce absolvuje Bába na Moravském výškařském turné, které 22. ledna zahájí mítink v Hustopečích.

Tomáš Klement

Vytisknout