přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Po čtvrté disciplíně vede Pogorelov

V rakouském Goetzisu mají vícebojaři za sebou čtvrtou disciplínu - skok do výšky. V průběžném pořadí vede Rus Pogorelov.

Ruský závodník Alexander Pogorelov i po čtvrté disciplíně udržuje své vedení. Podařilo se mu překonat laťku ve výšce 2.09 metru, a nyní má na svém kontě 3591 bodů. Druhé místo stále patří Romanu Šebrlemu, který na Pogorelova ztrácí 51 bodů. Ve výšce si připsal 859 bodů za skočených 2.06 metru. Šebrle má v poslední disciplíně úvodního dne šanci získat i vedení v závodě, neboť běh není Pogorelovovou silnou stránkou. Šebrle se sice chce stát již po šesté vítězem rakouského vícebojařského mítinku, ovšem na vysoké body nepomýšlí. "Ještě nemám formu, je moc brzy," odůvodnil světový rekordman své dosavadní výkony.

Po třetí disciplíně odstoupil další český reprezentant Tomáš Dvořák, kterého trápí úpon v tříslech. Pro Dvořáka to znamená nejen první nedokončený desetiboj v Goetzisu, ale také fakt, že o limit na mistrovství světa v Helsinkách se bude muset pokusit jinde a jindy. Zbytek vícebojařského klání bude tento víkend sledovat již z tribuny. "Uvidím, co s tou nohou vlastně je," láteřil trojnásobný mistr světa, kterého zdravotní problémy zužují dlouhodobě. A pravidelně se k tomu přidává alergie. Svou účast na světovém šampionátu ale zatím nevzdává. "Až mi doktoři řeknou, co s tím úponem, rozhodnu se, jestli půjdu mistrovství republiky v Houšťce nebo o čtrnáct dní později mítink v Ratingenu." Na splnění limitu má čas do 24. července.

Statistické informace a výsledky hledejte v Zaostřeno na...

 

 

Karolína Farská

Vytisknout