přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Plzeň je připravena na starty hvězd české atletiky

Zbrusu nová sedmdesátimetrová rovinka pro rozcvičení, vyšperkovaný vrhačský sektor, řady nových sedaček:


foto: F. Macák
to jsou jen některá z vylepšení, jimiž prošel Městský stadion ve Štruncových sadech, aby mohl důstojně uvítat letošní Mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Čilý ruch na „místě činu“ probíhal do posledních dní. Nyní si ale organizátoři mohou spokojeně oddychnout a  prohlásit: „Jsme připraveni!“ Mistrovství přijal za své celý západočeský region. Plzeň je oblepena plakáty, místní média pořádají mohutnou zvací kampaň. Všichni touží minimálně zopakovat čtyři roky starý úspěch. Tehdy do ochozů během dvou soutěžních dnů zavítalo přes 17.000 atletických fanoušků.

Zda-li se místní chystají na atletiku i letos, jsme se vydali zjišťovat přímo do plzeňských ulic. Na pozitivní odpověď jsme nemuseli čekat dlouho. Usměvavá lékárnice Lenka z lékárny U bílého jednorožce prý určitě přijde. „Fandím Šebrlemu a Pavle Hamáčkové,“ prozradila a s povděkem přijala informaci, že oba se do Plzně chystají.

Atletika a její mistrovství republiky se v Plzni těší přízni také sportovních znalců scházejících se v Tipsport Baru poblíž náměstí Republiky. "Dřív jsem znal hodně zdejších ateltů," vzpomíná pan František, "teď se mi líbí Formanová a Hamáčková. Těším se také na Mužíka, to je taky Plzeňák. Na stadion ale nepůjdu, atletiku budu sledovat v novinách. Do Štruncových sadů půjdu jen se psem, až tam bude větší klid."     

První finálovou disciplínou šampionátu bude závod tyčkařů, který se v pátek od půl čtvrté uskuteční v hlavní roli s Adamem Ptáčkem. Český rekordman si věří na mistrovský titul, změní pro něj i svůj dosavadní rozběh. „Poprvé v sezoně půjdu z 18 kroků, tak jako při vrcholných soutěžích roku. Doufám, že v Plzni skočím vysoko, to znamená tak 570 centimetrů,“ poznamenal. První muž domácích tabulek této sezony přijede do Plzně po poměrně náročném přípravném období, v předvečer velkého závodu se věnuje zejména odpočinku: „Jsem teď trochu unavený z náročnějších tréninků, ale to nic nemění na tom, že chci předvést dobrý výkon. Psychicky jsem naladěn dobře jako před každým závodem.“ Společně se svou partnerkou, dálkařkou Lucií Komrskovou, bude Ptáček útočit na mistrovský double, což se jim podařilo na loňském mistrovství republiky v Olomouci. „Mohlo by se nám podařit získat dvě zlaté medaile,“ připustil stříbrný medailista z halového MS 2004, „po skončení tyčky snad budu mít klid na sledování dálky žen.“ Komrsková zahájí svůj boj v dálkařském sektoru v 17.45, zřejmě krátce po skončení Ptáčkova vystoupení.      

Tomáš Klement, Adam Pražák

Vytisknout