přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2007, 20:57

Plány atletky Ščerbové: maturita, Ósaka a možná i Götzis

Na zdolání nesportovních cílů teď vynaloží svou největší energii dvacetiletá česká atletka Denisa Ščerbová, která z víkendového halového mistrovství Evropy v Birminghamu přivezla bronz ze soutěže dálkařek.

Čerstvá medailistka chce na jaře konečně završit studium na sportovním gymnáziu v Ostravě a úspěšně tak otevřít hlavní sezonu, v níž ji vedle světového šampionátu v Japonsku čeká možná i start na prestižním mítinku vícebojařů v Götzisu. 
Ščerbová přitom nejvýraznější úspěch ve své kariéře ještě ani nestihla pořádně oslavit. "Bohužel, zatím na to nebyl čas. Zkusím si to aspoň trochu užít o víkendu na Čejkovické a Valašské laťce. Tam závodit nebudu, tak třeba bude víc času," řekla dnes Ščerbová na tiskové konferenci. 

Žádná velká sláva s nejbližšími zatím neproběhla. O radost se Ščerbová podělila telefonicky hned po závodu, u kterého nebyl ani její trenér Aleš Duda nebo přítel a známý výškař Jaroslav Bába. "Potkali jsme se až v úterý na letišti po návratu z Anglie a dostala jsem pochvalu. Konečně jsem se snad trochu zviditelnila i já a možná se začne psát: 'Bába, přítel Ščerbové' a ne naopak jako doteďka," vtipkovala Ščerbová. 

Atletiku nyní ale chce hodit za hlavu, přednost dostává škola. Kolotoč tréninků bude daleko intenzivněji prokládat studiem na sportovním gymnáziu a přípravou na závěrečné zkoušky. "Konečně si musím dodělat maturitu, už to chci mít za sebou. Chci si hlavně zdokonalit angličtinu, protože i když se učím, tak v Británii jsme nerozuměla skoro nic," vytýčila si jasný cíl. Na vzdělání prý ani pak nezanevře, láká ji studium sportovního managamentu na Univerzitě Palackého v Olomouci. "Je to dálkové, takže bych to i stíhala," plánuje. 

Nejbližší plány české dálkařské rekordmanky ale zahrnují i atletiku; mistrovství Evropy do 22 let v Maďarsku a mistrovství světa v Ósace. Interesantní nabídka dorazila i z Götzisu, kam ji organizátoři vábí na vyhlášený mítink ve víceboji. "Zvažujeme to. Už je připraveno startovní číslo, stačí potvrdit účast," prozradil trenér Aleš Duda. 

Ščerbová tedy i po úspěchu v Birminghamu bude dále střídavě startovat v dálce i víceboji. Spojení obou disciplín jí jde k duhu. "Sedí mi pestrost v tréninku, není to monotónní. Když jsem se specializovala na dálku, byla jsem otrávená. Myslím, že jinačí skladba tréninku mi teď hodně pomohla i k medaili," dodala Ščerbová.

                                                                                                    ČTK