přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. ledna 2010, 10:26

Pitáková je už dvojnásobnou maminkou

Česká rekordmanka v chůzi na 20 km Barbora Pitáková porodila svému tříletému synovi Matějovi sestřičku Adélku.

Novorozená Adélka se na svět evidentně těšila a rozhodla se svůj příchod malinko uspíšit, čímž nadělala něco vrásek tatínkovi Ivo Pitákovi, který v tu dobu dlel na soustředění v italském Melagu. Reprezentační trenér chůze nelenil, nasedl do auta a absolvoval závod s časem, aby stihl dorazit k porodu. Povedlo se a zanedlouho už šťastný otec třímal v ruce nový přírústek - dceru Adélku, která po porodu vážila 3.2 kg a měřila 48 cm. "Holky jsou v pohodě a tatínek u stropu," mohl rozeslat do světa sms zprávy se šťastnou novinkou.


Barbora s dětmi Matějem a novorozenou Adélkou, obě fota I.Piták 

Adélka je už druhým potomkem manželského páru Pitákových. Tím prvním je syn Matěj, který se Barboře (rozené Dibelkové) narodil před třemi lety. Tehdy ještě aktivní chodkyně poté absolvovala bleskový návrat k závodění a po výkonu na Evropském poháru obdržela divokou kartu pro MS v Ósace, kde  obsadila dvacátou příčku. 

Od té doby se česká rekordmanka na 20 km spíše než chůzi věnovala dokončení studií medicíny a lékařské praxi, která je nutná pro atestace.  A její přerod ze sportovkyně v lékařku je zdá se definitivní. "Bára dělá věci naplno a teď už plně žije doktorským světem. Nevylučuju, že si někdy ještě tu a tam zazávodí pro radost, ale ke sportu na plný úvazek se podle mě už nevrátí," říká k tomu její manžel a v minulosti i trenér Ivo Piták.


Pozdrav od AdélkyAť tak či tak, dvojnásobná maminka Barbora má ve svých 26 letech na co vzpomínat. Hlavně asi na památný závod na MS v Helsinkách, kde všechny šokovala vynikajícím pátým místem a také historicky prvním prolomením hranice hodiny a 30 minut. V tomto ohledu Barbora na své následovnice zatím čeká, byť se jí výrazně přibližuje současná jednička české chůze Zuzana Schindlerová. Dalším významným úspěchem Pitákové bylo třetí místo na ME do 22 let v Erfurtu.

Přejeme Barboře a celé rodině ať zdárně a ve zdraví vzkvétá k radosti a spokojenosti.
       

Adam Pražák

Vytisknout