přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. dubna 2011, 13:38

Pilný i Varhaník uspěli ve volbách EA

Karel Pilný byl zvolen viceprezidentem Evropské atletiky. Post nejvyšší obhájil Švýcar Hansjörg Wirz. Předseda ČAS Libor Varhaník opět členem soutěžní komise EA.

Prezidentem Evropské atletiky bude na další čtyřleté období 67letý Švýcar Hansjörg Wirz, který stojí v jejím čele již od roku 1999. Rozhodli o tom dnes v Londýně na volebním kongresu EA zástupci členských svazů. Protikandidátem byl o tři roky mladší Svein Arne Hansen. „Jsem rád za projevenou důvěru i za ocenění mé práce v uplynulých čtyřech letech  a věřím, že se budoucnost našeho sportu na kontinentu ubírá správným směrem,“ řekl Wirz.

Karel Pilný, čestný předseda Českého atletického svazu, získal post viceprezidenta EA. Pilný působil v čele české atletiky 26 let, na evropské půdě doposud zastával pozici pokladníka. Vedle Pilného bude jako viceprezident působit také José Luis de Carlos ze Španělska a Jean Gracia z Francie.

Předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník obhájil svou pozici v soutěžní komisi EA. Do soutěžní komise byli zvoleni také Pierce O'Callaghan (IRL), Jean-Pierre Schoebel (MON) a Michail Butov (RUS).

Členy Rady Evropské atletiky se stali i bývalí vrcholoví atleti, Rumunka Gabriela Szabová či Estonec Erki Nool. Novými členy Rady jsou také Jonas Egilsson z Islandu a Liam Hennessy z Irska. A tito zůstali: Franco Arese (ITA), Sylvia Barlagová (NED), Frank Hensel (GER), Dobromir Karamarinov (BUL), Toralf Nilsson (SWE), Antti Pihlakoski (FIN), Jorge Salcedo (POR), Salih Munir Yaras (TUR) a Vadim Zelichenok (RUS).

Nick Davis (IRL), Anthony Chircop (MLT), Milan Pedalo (BIH) a Erich Teigamagi (EST) byli zvoleni do Komise pro rozvoj.

Karolína Farská

Vytisknout