přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. července 2005, 12:06

Pilný a Železný členy komise "Praha Olympijská"

Členy komise "Praha Olympijská", kterou ustanovila Rada hlavního města Prahy, jsou i předseda Českého atletického svazu Karel Pilný a atlet Jan Železný.

Rada hlavního města Prahy v souvislosti s možným podáním kandidatury Prahy na OH 2016 či 2020 ustanovila komisi "Praha Olympijská". Ustavení komise je důležitým krokem na dlouhé cestě k tomu, aby se v Praze olympiáda v budoucnu mohla uskutečnit.

V čele komise stojí pražský primátor Pavel Bém, zastoupeny jsou v ní hlavní politické strany, věcně příslušní členové vlády, zástupci Českého olympijského výboru a další významné osobnosti.

Českou atletickou obec může těšit, že v komisi bude působit také šéf české atletiky Karel Pilný a atlet Jan Železný. Pilný bude v komisi působit jakožto představitel hlavního olympijského sportu, od něhož se bude očekávat využití jeho velkých mezinárodních sportovně-diplomatických znalostí a kontaktů. Atlet Jan Železný v komisi představuje spojení na Mezinárodní olympijský výbor. Žádný jiný sport v komisi svého konkrétního zástupce nemá.   

Karolína Farská

Vytisknout