Pichrtová zvítězila ve vrchařské Grand Prix 2007

pondělí 8. října 2007
Běžkyně do vrchu Anna Pichrtová a Iva Milesová obhájily svá loňská umístění na prvním a třetím místě. V první pětce skončili také Jan Havlíček a Pavla Havlová.

V sobotu se ve slovinské Lublani uskutečnil poslední loňský závod v běhu do vrchu, započítávaný do Grand Prix WMRA (= World Mountain Running Association). V závodě zvítězila Victoria Wilkinsonová z Velké Británie o 47 sekund před druhou Annou Pichrtovou. Na čtvrtém místě doběhla do cíle Iva Milesová. V závodě mužů finišoval náš Robert Krupička na stříbrné pozici za Polákem Dlugoszem.

V celkovém součtu tří nejlepších umístění ze čtyřech běhů v sezoně to znamená, že Pichrtová zvítězila v celé tour se ziskem 308 bodů a obdrží finanční bonus 1500 dolarů. Wilkinsonová je pro rok 2007 druhá s 270 body, Iva Milesová skončila na třetím místě se ztrátou pouhých čtyř bodů. Pátá je Petra Havlová. V hodnocení mužů máme na pátém místě Jana Havlíčka s 207 body, celkovým vítězem je italský vrchař Marco Gaiardo, loňský vítěz ME v Malých Svatoňovicích.

Více informací najdete na oficiálních stránkách WMRA.