Pichrtová si zajistila účast na olympijských hrách

úterý 9. března 2004
Česká vytvalkyně Anna Pichrtová splnila A-limit pro účast na olympijských hrách v Aténách.

Třicetiletá závodnice se v neděli 7. března představila na městském maratonu v Los Angeles, kde ve startovním poli více než 7000 žen obsadila čtvrté místo časem 2:35:12. Limit pro olympiádu má hodnotu 2:37 hod. Pichrtová tak o možnost startu na OH v této chvíli připravila Petru Kamínkovou, která před měsícem v Apeldoornu splnila B-limit časem 2:40:15.

V Los Angeles triumfovala obhájkyně prvenství, ukrajinská závodnice Tatjana Pozdňakovová za 2:30:17. V mužské kategorii se prosadili Keňané, kteří obsadili prvních osm míst. Nejrychlejší byl David Kirui výkonem 2:13:41. Anna Pichrtová by se svým časem z Los Angeles měla zařadit na konec druhé desítky letošních světových tabulek.

Maratonskou trať na vrcholné akci Pichrtová okusila pouze jednou, na mistrovství Evropy 2002 v Mnichově vybojovala jedenáctou příčku. Limit splnila také na loňské MS v Paříži, ale zranění jí nedovolilo do závodu nastoupit. Nejlepší výsledky závodnice Maratonstavu Úpice zaznamenala na šampionátech v běhu do vrchu. Z mistrovství Evropy 2002 přivezla bronzovou medaili.