přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. srpna 2003, 17:58

Pichrtová nemohla kvůli zranění běžet na MS maraton

Zranění nepustilo na start maratonského závodu na mistrovství světa v Paříži českou vytrvalkyni Annu Pichrtovou.

Celých jedenáct dní bronzová medailistka z loňského mistrovství Evropy v běhu do vrchu doufala, že ji bolest úponu Achillovy šlachy na patě přejde, ale po sobotním tréninku usoudila, že by více než 42 kilometrů v
ulicích Paříže neuběhla. "Jsem z toho naprosto zlomená," hlesla se slzami v očích třicetiletá svěřenkyně Františka Pechka, rodačka ze slovenského Trenčína. Pichrtová měla běžet na svém premiérovém mistrovství světa na dráze. Na loňském mistrovství Evropy v Mnichově obsadila jedenácté místo a její osobní rekord z loňska má hodnotu 2:32:39 hodiny.

Stejný osud potkal na světovém šampionátu v Paříži také tyčkařku Pavlu Hamáčkovou, která nemohla nastoupit do kvalifikace kvůli bolestivě nataženému lýtku.

Zlato si z maratonské trati odnesla favorizovaná Keňanka Catherine Nderebaová. Jednatřicetiletá vytrvalkyně, bývalá světová rekordmanka a
majitelka nejlepšího času mezi startujícími, si pro titul doběhla v novém rekordu šampionátu 2:23:55 hodiny. Pro běžeckou velmoc získala v Paříži vůbec první zlato.

Zbývající medailové posty obsadily Japonky - Mizuki Nogučiová doběhla druhá se ztrátou 19 sekund, Masako Čibaová třetí; a to ještě čtvrtá skončila Naoko Sakamotoová. Nebylo proto pochyb o vítězství běžkyň ze země vycházejícího slunce ve Světovém poháru družstev před Etiopií a Ruskem. Obhájkyně prvenství Lidia Simonová z Rumunska se na startu neobjevila, stejně jako nejlepší maratonská běžkyně světa Paula Radcliffeová.

Výsledky maratonu žen na MS 2003 v Paříži:
1. Nderebaová (Keňa) 2:23:55
2. Nogučiová 2:24:14
3. Čibaová 2:25:09
4. Sakamotová (všechny Jap.) 2:25:25
5. Bong-Sil Ham (KLDR) 2:25:31
6. Alemuová (Et.) 2:26:29
7. Chepchumbaová (Keňa) 2:26:33
8. Jevtičová (SČH) 2:26:49
                                                                                                   ČTK  
Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...