Petříková pátá ve finále běhu na 10000 m

V "hubeném" finále si běžkyně Irena Petříková doběhla pro páté místo na ME do 22 let.
Startovní pole finále běhu na 10000 m čítalo v německém Erfurtu jen sedm závodnic. Podle osobních rekordů a nejlepších výkonů v sezoně byla na jasnou favoritku pasována Ruska Taťjána Petrovová, která jako jediná dokázala desetikilometrovou trať zaběhnout pod 33 minut ( 32:17.49 Tula,  14.6.). Papírové předpoklady se naplnily, přestože více jak třičtvrtě závodu se o tempo staraly jiné dvě ženy: Rumunka Paula Todoranová a Němka Eva Maria Stöwerová. Petrovová převzala otěže v poslední fázi závodu a už je nepustila. Protnula cílovou pásku s téměř osmivteřinovým náskokem na druhou Bělorusku Volhu Mininovou. Domácí Stöwerová si doběhla pro bronz a na Rumunku Todoranovou zbyla čtvrtá pozice.

S výrazným odstupem dorazila do cíle česká běžkyně Irena Petříková. Za svým nominačním výkonem z republikového šampionátu na kladenském Sletišti sice zaostala o téměř 48 vteřin, i tak jí ale 35:11.77 stačilo na páté místo na mistrovství Evropy dvaadvacítek. Před šestou Jade Wrightovou z Velké Británie měla v cíli náskok vteřinu a 17 setin.

Výsledky běhu na 10000 m žen:
1. Petrovová (Rus.) 33:55.99, 2. Mininová (Bělorusko) 34:03.55, 3. Stöwerová (Něm.) 34:05.03, 4. Todoranová (Rum.) 34:49.86, 5. Petříková 35:11.77, 6. Wrightová (Brit.) 35:12.94, 7. Kluczynská (Pol.) 36:27.84