přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Pětinásobný mistr Evropy v krosu v Praze

Na Julisce začíná v pátek Policejní mistrovství Evropy. Na diváky čeká kromě kvalitní atletiky bohatý doprovodný program v podobě ukázek cvičení psovodů a pyrotechniků.

Policejního mistrovství Evropy v atletice 2006 se zúčastní téměř 200 atletů z 29 evropských zemí a ve startovní listině jsou zvučná jména. S velmi silnou ukrajinskou výpravou přicestuje např. Sergej Lebeď – pětinásobný mistr Evropy v krosu, či Alexandr Jaroš – finalista velkých světových soutěží v hodu diskem a vrhu koulí.

Členy favorizované výpravy Rumunska jsou například Monica Iagarová, halová mistryně Evropy ve skoku do dálky, Ionela Tirlea-Manolacheová, stříbrná olympijská medailistka a mistryně Evropy ve sprintu na 100 a 200 m , či Marian Oprea – stříbrný z olympijských her v Aténách v trojskoku.

Šampionátu se samozřejmě zúčastní také Česká republika. Ve sprintu budou závodit  Martin Bohman a Miloš Veselý – olympionici z Turína v bobech, a další reprezentanti ČR na velkých světových závodech Dagmar Urbánková, Josef Rosůlek, Jiří Kliner a další. 

Mistrovství Evropy bude slavnostně zahájeno v pátek 26. 5. 2006 ve 13 hodin a na diváky čeká zajímavý doprovodný program Policie ČR, během něhož mohou návštěvníci od 11.30 hodin sledovat ukázky z činnosti služebních pyrotechniků a psovodů. Na travnaté hřiště Julisky se z vrtulníku dokonce slaní příslušníci URNA. Slavnostní zahájení šampionátu doprovodí svým vystoupením Hudba hradní stráže a Policie ČR.

Pro všechny návštěvníky je zajištěna vlastní autobusová přeprava ze stanice metra Hradčanská (před nástupní zastávkou autobusu č. 131 – "U sokolovny") v pátek dne 26. května od 10. 30 hodin do 11. 30 hodin. Vstup na stadion je zdarma.

Bližší informace naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout