přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Pětice jamajských sprinterů patrně přijde o Berlín

Případ kolem dopingu při národním šampionátu karibského ostrova se nestihne do MS vyřešit. Sprinteři Brooksová, Anderson, Fothergill, Spence a Blake tak musí nejspíš oželet vrchol sezony.

Jména hříšníků ani látka nejsou oficiálně zveřejněny, přesto už je lze nalézt na stránkách světových deníků. Podle dostupných informací byla u všech nalezena povzbuzující látka metylxantin patřící do stejné skupiny stimulantů jako například kofein (ten zakázaný není). Jamajská federace (JAAA) situaci okamžitě řeší a přestože atleti nakonec nemusí stihnout trest, musí být vyřazeni z výpravy. „Nestihneme je do konce týdne vyslechnout, a to je pozdě,“ uvedl Warren Blake, druhý viceprezident JAAA.

O mistrovství světa tak s vysokou pravděpodobností přijdou Sheri Ann Brooksová (100 m, 4x 100 m), Yohan Blake (náhradník na 100, 200 a 4x100 m), Marvin Anderson (200 m a 4x100), Allodin Fothergill and Lansford Spence (oba 400 a 4x400 m). Žádný z těchto atletů nezískal medaili na OH v Pekingu. Brooksová, letos nejlépe 11.16 (-1.5 m/s) právě při mistrovství Jamajky, by určitě měla na finále na stovce, se štafetou by jistě bojovala o medaili. Druhou zajímavou postavou je devatenáctiletý Blake, který se sice neprobojoval do nominace na individuální start, ovšem v sezoně už dokázal zaběhnout senzačních 9.93 (Paříž) a 9.96 (Řím) a mohl být platným členem štafety. Anderson měl běžet dvoustovku, jeho letošním maximem je 20.15 (Belém). Čtvrkaři Fothergill a Spence nepatřili s výkony 45.44 a 45.78 mezi favority.

Michal Procházka

Vytisknout