přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. června 2011, 14:22

Pechek šestý ve vrchařském maratonu, český tým sedmý

Slovinské Podbrdo hostilo o víkendu osmý ročník vrchařské challenge na dlouhé trati. Česká trojice mužů se mezi třemi stovkami běžců výsledkově neztratila, dařilo se i ženské zástupkyni Esentierové.

Na náročných 37.5 kilometrech s převýšením o pěti tisících metrech zaznamenal nejvýraznější český úspěch Petr Pechek. Nad síly svěřence Jiřího Kervitcera, jenž náročnou trať zvládl za 3:35:51, byla pouze pětice soupeřů. Vítězný Mitja Kosovelj, na nějž Pechek ztratil 13 minut, zařídil, že prvenství zůstane na slovinské půdě. Na sedmé příčce českých vrchařů se pak ještě podíleli sedmadvacátý Jan Havlíček (3:56:59) a Roman Baláž, jenž uzavíral první padesátku (4:21:20).

V soutěži tříčlenných týmů přebila početnou domácí účast kvalita hostů ze Skotska, kteří kompletně obsadili druhé až čtvrté místo v pořadí Owens, Simpson, Lennox. Slovinci naopak součtem časů těsně uhájili o pouhou minutku stříbrnou pozici před Angličany. Těsně pod stupni vítězů skončili Švýcaři vedení Birchmaierem, jenž závod dokončil jako pátý, 39 sekund před Pechkem.

Jedinou českou účastnicí mezi osmdesátkou žen byla 23letá Adéla Esentierová, která ovšem dokázala proniknout mezi elitní desítku na devátou pozici, když stejnou trať jako muži absolvovala za 4:27:45. Šampionkou se stala Phillipa Maddamsová, která si se soupeřkami poradila suverénním způsobem a Angličanky pak dovedla celkovému prvenství. Irka Alexanderová ztratila na šampionku takřka osm minut, krajanka vítězky Finesová další čtyři a česká zástupkyně Esentierová pak již 19 min. Druhou pozici mezi týmy obsadily Rusky vedené individuálně čtvrtou Pankovskou, třetí skončily Skotky.

Výsledky naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout