přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. prosince 2008, 14:26

Pavla Rybová už je maminkou

Halová mistryně světa Evropy a medailistka z MS 2005 ve skoku o tyči Pavla Rybová přivedla ve středu odpoledne na svět syna, který po tatínkovi dostal jméno Jiří.

Dvouleté manželství Pavly, rozené Hamáčkové, s bývalým vynikajícím vícebojařem Jiřím Rybou došlo naplnění ve středu 3. prosince, kdy v Náchodské nemocnici přišel na svět 3,89 kg vážící a 51 cm dlouhý chlapeček, kterému rodiče v duchu rodinné tradice dali jméno Jiří.

Pokračovateli rodu však dělal se svým příchodem na svět drahoty a notně zejména svou maminku potrápil. „Už 14 dní jsem přenášela, což je podle naší současné medicíny maximální možná doba. Poté mi tedy začali porod uměle vyvolávat. Dva dny jsem měla silné kontrakce, ale porod stále nepostupoval, a tak jsem musela na sál, kde mi udělali císařský řez,“ popsala anabázi novopečená maminka.

V náchodské nemocnici se prý o ni příkladně starají a ve věci se osobně angažuje místní primář. „Maximálně nám tu vcházejí vstříc. Dokonce manžel dostal to privilegium, že mohl na operaci se mnou,“ pochvaluje si Pavla, která už se pomalu vzpamatovává z následků obtížného porodu. „Už můžu chodit. A taky se začít pořádně starat o miminko. Doteď jsem maximálně tak z postele koukala, jak Jirka přebaluje. Těžce jsem mu záviděla.“

Spolu s lepšícím se zdravotním stavem se dostavují také adekvátní pocity. „Manžel byl blažený od prvního momentu, teď už jsme blažení oba. Miminko je krásné, úplně příkladné, nepomuchlané,“ rozplývá se 31letá sportovkyně, toho času na mateřské přestávce.

Kdy bude v kariéře pokračovat, v tuto chvíli samozřejmě neřeší. „Dva dny po operaci mám úplně jiné myšlenky než na skákání o tyči,“ uzavírá atletka, která má na kontě halové tituly z mistrovství Evropy a světa z let 2000 a 2001 a bronzovou medaili z MS v Helsinkách 2005. Letos se na HMS probojovala do finále a splněný limit ji opravňoval i k účasti na olympiádě, kam však kvůli očekávání potomka neodcestovala. Očekávání se naplnilo ve středu ve 14,25.

 

Přejeme rodičům i malému Jiřímu zdraví a štěstí.
 

Adam Pražák

Vytisknout