přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. února 2007, 19:18

Pavla Rybová skočila český rekord, Baďurová osobák!

Tyčkařka Pavla Rybová (Hamáčková) skočila ve španělské Valencii 4.61 metru! Výborně se dařilo také Kateřině Baďurové, která si vylepšila osobní rekord na 456 centimetrů.

Výborně si vedly ve Valencii elitní české tyčkařky Pavla Rybová a Kateřina Baďurová.

Pavla Rybová dokázala, že nemluvila do větru, když hovořila o formě na národní rekord. Přestože se jí při posledním startu minulý týden v pražské Stromovce nedařilo, vyhrála dnes na mítinku ve Valencii v českém rekordu 461 centimetrů. Tuto výšku zdolala na druhý pokus, když předtím dvakrát opravovala na 456 cm. Rybová pokoušela ještě laťku ve výšce 466, ale ta zatím odolala. "Byl to pro nás obě vhodný závod," telefonovala ze Španělska Rybová. "Po závodech v republice to mělo výkonnostně i atmosférou průběh soutěže blíže k závodům, na které bychom se měly a chtěly zaměřovat. Radily jsme si z hlediska techniky a jsem ráda, že jsme tu byly ve dvou." Výkon Rybové a Baďurové neměl podle obou tyčkařek přílišný divácký ohlas, ale pro obě znamená sobotní mítink významný úspěch. "Zvykám si na nové dlouhé tyče," pokračuje Rybová. "Budu muset vyřadit ty staré měkké a psychicky si zvyknout na ty nové."

Kateřina Baďurová skončila v novém osobním rekordu 456 centimetrů na mítinku druhá. Baďurová měla již letos v hale skočeno 450 cm, dnes napodruhé přelétla přes 451 cm a poté na první pokus zvládla 456 centimetrů. O čtyři centimetry si tak vylepšila své dosavadní maximum. Přítelkyně výškaře Tomáše Janků si letos vylepšila halové maximum již o nádherných 21 centimetrů a o její formě svědčí také fakt, že před dnešním mítinkem ve Španělsku doufala v národní rekord i ona. "Šla jsem rozběh ze čtrnácti kroků," informovala Baďurová. "Byla to navíc dlouhá soutěž, ale na ten rekord jsem možná měla. Na 456 centimetrech to byl krásný skok, následnou výšku jsem sice zatím nepřekonala, ale podle záznamu jsem měl rezervu na 470. Těším se na Pražskou tyčku, půjdu z plného rozběhu a s delšími tyčemi."

Obě šťastné tyčkařky se vrací do republiky zítra, tj. v neděli na Ruzyň ve 22:30 č. letu 4904 z Paříže.

Na stejném mítinku startoval také překážkář Petr Svoboda. Časem 7.78 s se dostal do finále. V prvním běhu však organizátoři nezměřili časy a nejprve oznámili, že se tento běh bude opakovat a poslali finalisty pryč. Pak však svůj výrok změnili a běželo se finále. Na startě tak Svoboda bohužel chyběl. "Škoda," vzkázal do Čech Svoboda. "Cítil jsem se dobře."


Z výsledků:

tyč ženy: 1. Rybová (ČR) 4.61 - NR, 2. Baďurová (ČR) 4.56 - OR, 3. Aggireová (Šp.) 4.46.


Výsledky ženské tyčky naleznete zde.

Kompletní výsledky z Valencie naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout