přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. března 2003, 12:32

Pavla Hamáčková na HMS neodcestuje

Pavla Hamáčková do Birminghamu na halové mistrovství světa neodcestuje. Důvodem jejího rozhodnutí o neúčasti na světovém šampionátu je nedoléčené zranění kotníku.

Pavla se tak rozhodla po zralé úvaze. Letos v Postupimi dokázala vytvořit český rekord 457 centimetrů a splnit limit na halové mistrovství světa v Birminghamu, nakonec ale zůstane doma. Nechce riskovat případné zdravotní problémy v letní sezoně, a proto zvolila cestu úplného doléčení zraněného kotníku. "Na mistrovství světa jsem chtěla jet, ale noha stále bolí, nechci se vrátit tam, kde jsem byla kvůli zranění loni," upřesnila Hamáčková.
Foto: František Macák

Tyčkařka Dukly Praha tak v Birminghamu nebude obhajovat prvenství z halového MS v Lisabonu 2001, kde zvítězila v národním rekordu 456 cm. Tento výkon o jeden centimetr překonala letos 8. února v Postupimi. Výkon 456 z Lisabonu je zároveň rekordem halového MS. V Birminghamu bude tato laťka jen těžko odolávat, zejména útoku Stacy Dragilaové a Světlany Feofanové, které se v letošní sezoně přetahují o světový halový rekord. Aktuálně je jeho držitelkou Američanka Dragilaová výkonem 478 cm.