přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Paula Radcliffeová je po operaci

Světová rekordmanka v maratonu podstoupila operaci nohy a je rozhodnuta obhájit na sprnovém ME v Göteborgu titul v běhu na 10 000 metrů.

Britská vytrvalkyně podstoupila operaci nohy, kterou si poranila letos v lednu. Nádor, který úřadující evropskou šampionku v běhu na 10 000 metrů tlačil na nervy, lékaři úspěšně odoperovali a dvaatřicetiletá běžkyně se hodlá soustředit na obhajobu svého titulu z Mnichova 2002. Tam tehdy zvítězila časem 30:01.09, což je druhý nejlepší čas na této trati všech dob.

Kvůli zdravotním potížím vynechala světová rekordmanka z maratonské trati nedávný londýnský maraton. Zkomplikovala si tak svoji výchozí pozici v sérii maratonských běhů "World Marathon Majors", ve kterém se na konci dvouletého cyklu vyplatí vítězům po pěti stech tisících dolarů. Svůj další maraton má Radcliffeová naplánovaný až na podzim, kdy by se ráda ukázala v Chicagu, nebo New Yorku.

Zdravotní problémy a s nimi spojená absence startů navíc znamejí odsunutí Radcliffeové z prvních pozic rankingu IAAF na sedmou příčku, když se na čelo tabulek dostala úřadující světová šampionka z půlmaratonské trati, šestatřicetiletá Rumunka Constantina Dita Tomescuová. Ta má aktuálně 1361 bodů.

David Klempíř

Vytisknout