přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. října 2005, 15:37

Patron Dvořák uzavře letošní Corny pohár

Trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák spolu s nejlepšími atletickými družstvy středních škol České republiky udělá tečku za 24. ročníkem Corny Středoškolského atletického poháru.

Oblíbená podzimní soutěž se koná tradičně v Městské atletické hale v Jablonci nad Nisou v sobotu 22. října od 9.00 hodin. Tomáš Dvořák již pátý rok po sobě převzal nad Corny pohárem patronát, v Jablonci bude nejúspěšnější středoškoláky dekorovat. „Nejde tu tolik o výkony, ale o to, aby tahle soutěž fungovala, aby si mladí sportovci vyzkoušeli soutěžení a konkurenci. Je to spíš o týmovém duchu než o těch výkonech,“ shrnul filozofii Corny SŠ atletického poháru třiatřicetiletý desetibojař.  

Soutěž má tři fáze – okresní finále, krajské finále a republikové finále. Do krajských kol postoupila vítězná družstva z okresních kol. Účast v republikovém finále si zajistilo 14 vítězných družstev krajských kol, další dva nepostupující týmy s nejvyšším počtem bodů byly dodatečně nasazeny na „divokou kartu“. Družstva se utkají v těchto disciplínách: Dívky – 60m, 200m, 800m, výška, dálka, koule 3 kg, štafeta 400-300-200-100; Chlapci – 100m, 400m, 1500m, výška, dálka, koule 5 kg, štafeta 400-300-200-100. Každý jednotlivec je limitován startem maximálně ve dvou disciplínách a štafetě.

Slavnostní vyhlášení výsledků je v sobotu plánováno na 15.30 hodin. Vítězným školám bude nabídnuta účast na Halovém akademickém mistrovství ČR, které se bude konat začátkem prosince 2005 v Praze. První tři družstva v kategorii dívek a chlapců obdrží poháry, všechna družstva diplomy s pořadím v soutěži. Hlavní cenou, o kterou se bude mezi finalisty losovat, je týdenní pobyt na snowboardovém kurzu ve Špindlerově Mlýně.

V kategorii dívek bude loňské prvenství obhajovat družstvo Moravského reálného gymnázia v Olomouci, které ovšem v krajském finále nezvítězilo a bylo nasazeno na „divokou kartu“. Nejvíce bodů ze všech krajských kol získaly dívky ze Slezského gymnázia Opava. Mezi chlapci je papírově nejsilnější tým SOŠ a SOU Jílová Brno. Loňští vítězové z Gymnázia Nad Štolou v Praze 7 se letos do republikového finále neprobojovali.

Některá krajská kola ozdobily autogramiády českých reprezentantů, vedle Tomáše Dvořáka přihlíželi středoškolským závodům například finalistka MS v Helsinkách ve skoku vysokém Iva Straková, halový vicemistr světa ve skoku o tyči Adam Ptáček, osmý výškař OH v Aténách Svatoslav Ton či juniorská mistryně Evropy na 400 m překážek Zuzana Hejnová. Podrobné informace o Corny SŠ atletickém poháru naleznete na internetových stránkách www.atletika.cz nebo www.ssap.cz.

Tomáš Klement, David Klempíř

Vytisknout