přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. února 2004, 15:31

Pappas bude chybět na halovém mistrovství světa

Soutěž sedmibojařů na blížícím se halovém mistrovství světa v Budapešti se odehraje bez obhájce prvenství Toma Pappase.

Vítěz obou světových šampionátů loňské sezony nepřijal pozvání IAAF pro budapešťské klání. Důvody Američanova rozhodnutí zatím zůstávají neznámé. „Těžko odhadovat skutečnou příčinu Pappasovy neúčasti. Momentálně je podle loňských výsledků v pozici světové jedničky, kterou by jistě nerad ztratil,“ vyjádřil se k nečekané situaci Dalibor Kupka, trenér Pappasova největšího soupeře Romana Šebrleho. „O víkendu startoval na překážkách a ve výšce a mohl usoudit, že to nebyly tak přesvědčivé výkony, aby se v Budapešti stal znovu mistrem světa. Možná kdyby Roman v Tallinu neudělal 6350 bodů, Pappas by se rozhodl jinak. Samozřejmě ale může hrát roli nějaké zranění, o tom nechci příliš spekulovat,“ uvedl Kupka. Tom Pappas se uplynulý víkend představil ve své letošní halové premiéře v americkém Knoxville, kde v závodě na 55 m překážek dosáhl času 7.33 a ve výšce překonal 2.08 m.

Rozhodně je škoda, že nepřijede právě, když mám formu. Loni jsem na obou šampionátech nebyl fit a s Pappasem prohrál. V tomto roce jsem mu chtěl prohry vrátit, ale první příležitost tak odpadla,“ reagoval na neúčast svého hlavního konkurenta v boji o světový trůn Roman Šebrle pro internetový server České sportovní. „Roman se na Pappase psychicky připravoval, moc se s ním chtěl utkat. Na motivaci to ale žádný vliv mít nebude, prostě ubyl jeden kandidát medaili,“ připojil Dalibor Kupka. Americký desetibojař přitom těsně před koncem loňského roku prohlásil, že se na halové mistrovství světa těší a na závod se bude cíleně připravovat.

Světový rekordman v desetiboji Šebrle vede letošní světové halové tabulky zmíněným výkonem 6350 z Tallinu. Na mítinku v estonské metropoli český vícebojař porazil kromě absentujícího Lobodina své největší soupeře na cestě za zlatou medailí na HMS – Erkiho Noola, Bryana Claye a Jóna-Arnara Magnússona. Pappase v halovém sedmiboji na MS v Budapešti nahradí sedmadvacetiletý Slovinec Ranko Leskovar, kterého na šampionát posunul národní rekord 5894 bodů.

Účastníci sedmiboje na HMS 2004 v Budapešti:

Roman Šebrle (ČR)
Bryan Clay (USA)
Dmitrij Karpov (Kaz.)
Ranko Leskovar (Slov.)
Lev Lobodin (Rus.)
Jón-Arnar Magnússon (Isl.)
Erki Nool (Est.)
Aleksandr Pogorelov (Rus.)

Tomáš Klement

Vytisknout