Aktuality

13. 11. 2012

Špotáková přeruší kariéru, čeká dítě

Dvojnásobná olympijská vítězka by měla přivést potomka na svět počátkem léta, od října příštího roku by ráda opět začala s přípravou.

12. 11. 2012

Atlet roku objektivy fotografů

Jak zachytili galavečer české atletiky Tomáš Železný a Jan Kucharčík, přinášíme v článku.

12. 11. 2012

Hejnová v partě kluků: baví mě to

Bronzová medailistka z olympijských her Zuzana Hejnová, která po sezoně přešla ze skupiny Rychlý holky do party kolem Dalibora Kupky, kde jsou kromě ní naopak samí mužští svěřenci, si nové prostředí pochvaluje.

11. 11. 2012

Rychlý holky zazářily jako „Spajzky“

Při slavnostním gala „Atlet roku“ pravidelně vystupují čeští reprezentanti v pozici zpěváků, případně herců. Tentokrát to bylo v případě štafety čtvrtkařek bez přehánění i taneční číslo, to když předvedly upravený hit skupiny Spice Girls.

10. 11. 2012

Potvrzeno. Atletickou královnou nadále Špotáková

Výroční anketu ČAS pošesté ovládla Barbora Špotáková, tentokrát před Zuzanou Hejnovou a Vítězslavem Veselým, který se stal také „objevem“. Ve zbývajících vedlejších kategoriích uspěl trenér Jan Železný a juniorka Anežka Drahotová. Galavečerem české atletiky provedla jako v minulých letech dvojice Absolonová – Háma, skvělou show předvedly Rychlý holky jako atletická verze slavných Spice Girls a vítězce zazpíval sbor Koťata, že by si přál být jako Bára.

9. 11. 2012

Piščalnikovové hrozí doživotní zákaz

Stříbrná medailistka z olympiády už jednou kvůli dopingu dva roky stála, aktuální podezření z použití zakázané látky tak může kariéru ruské vrhačky předčasně ukončit. Obdobné potíže mají i další úspěšní z nedávných vrcholných akcí, běžci Abitovová a A. Bekele.

7. 11. 2012

Cachová se těší na závody a lichou sezonu

22letou vícebojařku letos jako již poněkolikáté zradilo vlastní zdraví a nedokázala tak navázat na životní sezonu 2011. V plné přípravě na tu další věří v magii lichých roků, které ji vždy vycházely lépe.

6. 11. 2012

Na cestě k běžeckému srdci Evropy

Letos zformovaný seriál RunCzech.com zažil mimořádně vydařenou sezonu: vyprodané všechny závody včetně nováčka v Budějovicích, stříbrná známka pro Olomouc, kongres AIMS v Praze... Výčet úspěchů podnikání společnosti PIM by mohl být delší, ovšem styl Capalbova týmu to jsou především plány do budoucna, jejichž hlavní vizi představuje vybudování Česka jako místa zaslíbeného běhání.

5. 11. 2012

Co všechno způsobil zrušený New York

Jeden z největších běžeckých závodů světa se kvůli kolapsu města po přírodní katastrofě neuskutečnil. Jaké následky to mělo pro seriál maratonských závodů a co dělali včera vytrvalci, kteří už byli v místě konání? V článku najdete i jak zareagoval vítěz závodu z roku 2009, domácí běžec Keflezighi, či o novém přírůstku do maratonských "majorů".

5. 11. 2012

Braunschweig přivítá za dva roky týmovou elitu Evropy

Ostrava potvrdila své pevné místo na atletické mapě starého kontinentu, pro přespříští sezonu však bude pořadatelem ME družstev Braunschweig. Rozhodnutí padlo při víkendovém jednání rady evropské asociace v Bukurešti.

4. 11. 2012

Ve Vyškově jim chyběl spánek

Českou armádu posílí po podzimu dvojice atletů, Holuša a Maslák absolvují v těchto týdnech přijímač a přidají se do řad profesionálních vojáků, kde už jsou třeba oštěpaři Špotáková s Veselým či desetibojař Šebrle.

3. 11. 2012

Zrušeno! Newyorský maratón se po bouři nepoběží

Oproti původním prohlášením se v neděli neuskuteční jeden z nejslavnějších maratonů světa. Pořadatelé tak reagují na kritiku, že americké velkoměsto má vzhledem k ničivým následkům bouře Sandy na práci jiné záležitosti než maratonský běh.

2. 11. 2012

Ptejte se Michaely Dimitriadu

Do naší pravidelné rubriky jsme pozvali jednu z nejlepších ultramaratonkyň na světě, která nedávno ovládla šampionát v běhu na 24 hodin a bodovala i v tradiční anketě Atlet roku ČR, kde ji oslovení odborníci zařadili na 13. místo. Ptát se jí můžete i Vy.

2. 11. 2012

Varhaník: snad sport nepromarní šanci

Rozhovor s předsedou ČAS Liborem Varhaníkem, který byl na čtvrtečním plénu Českého olympijského výboru zvolen místopředsedou pro marketing a ekonomiku.

1. 11. 2012

Předsedou ČOV zvolen Kejval, Varhaník jedním z místopředsedů

Bývalý veslař a dosavadní místopředseda ČOV střídá po téměř 16 letech Milana Jiráska v čele organizace, která se podle nových plánů stane hlavním představitelem tuzemského sportu. Předseda ČAS Libor Varhaník se stal místopředsedou ČOV pro ekonomiku a marketing.

1. 11. 2012

IAAF proměnila svůj web

Světová atletická asociace spustila své inovované internetové stránky. Nejde jen o pouhý redesign webu, i když ten vypadá na první pohled úplně jinak. Dalším jasně viditelným posunem je i osamostatnění výsledkové rubriky či zvýraznění odkazů na sociální sítě.

1. 11. 2012

Saudkovým kalendářem slaví Dukla 65 let

Především jako příspěvek k půlkulatým „narozeninám“ armádního sportu v příštím roce je pojaté dílo, k němuž fotografie už popáté nasnímal Jan Saudek. Kalendáři proto dominují legendy minulosti, ovšem nechybí ani ty nejzářivější hvězdy Dukly současnosti.

31. 10. 2012

Špotáková podruhé armádní sportovkyní roku

Atleti jsou v letošní výroční anketě Dukly pořádně vidět, tvoří polovinu elitní desítky. Vedle oštěpařky Špotákové, která zopakovala prvenství z roku 2008, se mezi nejlepší vešli její tréninkový kolega Veselý, kladivář Melich, sprinter Maslák a půlkař Holuša. Trenérem roku se navíc stal kouč oštěpařů Železný.

30. 10. 2012

Rekordní počet hlasujících rozhodl o desítce Atleta roku

Do výroční ankety ČAS se zapojilo celkem 152 trenérů, funkcionářů a zástupců médií, nejvíce od roku 1998. „Atlet roku 2012“ a doprovodné kategorie budou vyhlášeny při slavnostním galavečeru v přímém přenosu ČT, v tuto chvíli zveřejňujeme desítku jmen v abecedním pořádku a pořadí od 11. místa.