Aktuality

8. 1. 2013

Polka Pyreková pověsila tyčku na hřebík

Polská tyčkařka Monika Pyreková ohlásila ve svých 32 letech konec kariéry. Mnohonásobná medailistka ze světových i evropských soutěží byla v posledních letech z formy a nyní navíc čeká miminko.

8. 1. 2013

Ostravská laťka otevře halovou sezonu výškařů

22. ledna se v ostravské multifunkční hale u ČEZ Arény utkají výškaři z mnoha koutů světa. Jako hlavní hvězdu mítinku ovšem pořadatelé slibují rodáka z Havířova Jaroslava Bábu. Představí se aktuální výškařská naděje z Vítkovic Tomáš Veselý, u nějž lze očekávat kvalitní umístění na ME do 22 let ve finském Tampere.

7. 1. 2013

Na Moravu přibyli Williams, Bába a Gordějevová

Úřadující světový šampion, halový vicemistr Evropy a bronzová z venkovního ME – to jsou aktuální přírůstky na startovní listinu devátého ročníku Moravské výškařské tour.

6. 1. 2013

Kocourek přispěl k vítězství Evropy

Milan Kocourek se podílel na triumfu kontinentálních běžců na krosu v Edinburghu nad soupeři z USA a Velké Británie. Mezi muži obsadil 20. příčku.

5. 1. 2013

Koulařka Ducová si rozumí i se štětcem

Řada sportovců si láme hlavu čemu se věnovat, až definitivně opustí kolotoč přípravy a závodění. Jak odhalil atletický magazín Spikes, finalistka olympijského finále a juniorská mistryně světa ve vrhu koulí z Chile nemá žádné pochybnosti: bude mít více času na malování.

4. 1. 2013

Ptejte se Milana Kocourka

Úspěšného běžce z prosincového ME v krosu jsme pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru. Ptát se Milana Kocourka můžete i vy.

3. 1. 2013

Cesta do Göteborgu se otevřela

S novým rokem jako obvykle startuje nominační období pro první vrchol sezony. Šéftrenér ČAS předpokládá, že začátkem března by do dějiště halového mistrovství Evropy mělo odcestovat minimálně patnáct atletů.

1. 1. 2013

Úspěšný rok 2013

Český atletický svaz přeje všem příznivcům královny sportů nejen úspěšný vstup do nového roku.

31. 12. 2012

Silvestrovský skok o tyči

V rámci (ne)vážných silvestrovských oslav konce roku jsem pro vás připravil přehled zajímavostí (možná i trochu kuriozit), které (ne)přímo souvisejí s tyčkařským sektorem. Ve zkratce řečeno: skákalo se rovnou do finále, za pořádného deště, v nepříjemném protivětru, pro smutný bronz, k jinému trenérovi, do stříbrného dolu i bramborového pole, ale i ke zlatu v úplně jiné disciplíně. Nevěříte? A proč jsem si vybral zrovna skok o tyči?

22. 12. 2012

Bývalá tyčkařka Baďurová vyhrála StarDance

Vicemistryně světa ve skoku o tyči ovládla spolu se svým tanečním partnerem sledovanou televizní show. Ve finále předčili pár, v němž svět celebrit zastupoval hokejista Martin Procházka.

20. 12. 2012

Sportovkyně roku: chci se hýbat, dokud to půjde

Barbora Špotáková, která ovládla prestižní anketu Klubu sportovních novinářů, je navzdory svému požehnanému stavu stále v pohybu. I proto, aby návrat po porodu nebyl tak těžký.

19. 12. 2012

Špotáková je podruhé v kariéře Sportovkyní roku

Stejně jako po minulé olympiádě i po té letošní vyhrála prestižní anketu pořádanou Klubem sportovních novinářů. Ti jí dali přednost před zbývající trojicí zlatých medailistů z Londýna.

18. 12. 2012

Cíle splněny, vítězství by bylo třešničkou na dortu

Bývalá tyčkařka Kateřina Janků, která je v soutěži StarDance prezentována pod dívčím jménem Baďurová, pod nímž též sbírala sportovní úspěchy, se spolu se svým tanečním partnerem Janem Onderem probojovala až do samotného finále. V něm se rozhodne mezi nimi a párem s exhokejistou Martinem Procházkou.

17. 12. 2012

Hvězdná Arronová končí. Čeká dítě.

Evropská rekordmanka v běhu na 100 m a majitelka devíti cenných kovů z vrcholných akcí Christine Arronová z Francie ukončila sportovní kariéru. V 39 letech je v očekávání svého druhého potomka.

17. 12. 2012

Prosincové Atletické listy

Letošní dvanácté číslo informačního měsíčníku ČAS je hotovo. Co v něm najdete?

16. 12. 2012

Slovenskou atletkou roku je těhotná Klocová

Na trůn slovenské atletiky byla posazena středotraťařka Lucia Klocová, která zároveň překvapila oznámením, že čeká miminko. Minimálně následující sezonu tedy vynechá.

15. 12. 2012

„Afričané“ už odstřihávají metr

Několikatýdenní soustředění početné skupiny českých reprezentantů v jihoafrickém Potchefstroomu se chýlí ke konci. V příštím týdnu by měli nabrat zpáteční kurz do domoviny.

13. 12. 2012

Na Moravu přijede Uchov, už jako vítěz OH

Hlavním tahákem lednové výškařské tour v Hustopečích a Třinci bude ruský skokan Uchov, olympijský šampion z Londýna. Mezi ženami slibuje největší očekávání jeho krajanka Školinová, bronzová z OH bude pro halu prakticky rovněž jedničkou a zatím potvrdila účast pro první z mítinků na jižní Moravě.

13. 12. 2012

VIDEO: Pistorius porazil koně ve sprintu

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterému bylo v posledních letech umožněno startovat na vrcholných soutěžích včetně olympiády, vyhrál v katarském Dauhá exhibiční souboj s arabským plnokrevníkem.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí