Aktuality

27. 1. 2013

Sedmibojaři při mezistátku druzí, pětibojařky třetí

A třetí příčka patří českým vícebojařům po víkendovém pětiutkání ve španělské Valencii i celkově. Vyhráli Nizozemky v čele s individuálně nejlepší Fransenovou a Francouzi vedení absolutním vítězem Quérinem, přičemž „galský kohout“ se radoval i v součtu s krajankami. V českém týmu byli nejlepší Helcelet (druhý o 2 b), Klučinová (čtvrtá).

26. 1. 2013

První díl Moravské tour pro Uchova a Trostovou

Jediný český zástupce v hlavních kategoriích Hustopečského skákání, Jaroslav Bába, obsadil s 226 cm dělenou čtvrtou příčku.

26. 1. 2013

Svobodová s limitem, ostatní útočili marně

Na mnoha frontách se čeští reprezentanti pokoušeli proniknout do nominace pro HME. Úspěch slavila jen mistryně Evropy ve skoku o tyči. V článku též průběžný stav z vícebojařského mezistátka.

25. 1. 2013

Atletické taháky nadcházejícího víkendu

Čas dozrál a halová sezona propuká v plné síle. Přinášíme přehled z českého pohledu nejdůležitějších událostí následujících dnů.

24. 1. 2013

Anťuchová si vysnila svěťák na domácím MS

Ruská soupeřka našich elitních překážkářek Hejnové a Rosolové původně chtěla skončit po olympijském triumfu, nakonec však v sobě našla hnací motor pro další sezonu – chce pokořit světový rekord, ideálně při srpnovém MS na domácí půdě v Moskvě.

23. 1. 2013

Trenér: Láďa ještě neřekl poslední slovo

Koulař Ladislav Prášil si na úterních veřejných závodech v Praze ve Stromovce vylepšil své maximum na 20.51, čímž ještě zvýraznil své postavení aktuálního lídra evropských tabulek. Podle kouče Petra Stehlíka je však jeho potenciál ještě vyšší.

22. 1. 2013

Bába potěšil Ostravu vítězstvím i limitem

Výškař Jaroslav Bába vyhrál díky lepšímu zápisu Ostravskou laťku, zároveň se hned výkonem 226 cm nominoval na HME. Soutěž žen sloučenou s juniorkami a dorostenkami vyhrála (rovněž na pokusy) Magdalena Nová.

22. 1. 2013

Roblesův trenér skončil

Santiago Antúnez, muž, který dovedl na vrchol nejen Dayrona Roblese, ale třeba také jiného olympijského šampiona Aniera Garcíu, nicméně neodchází úplně ze scény. Měl by dohlížet na kubánské překážkáře.

22. 1. 2013

Atletické listy, leden 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní první číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

21. 1. 2013

Posbíráno z víkendu

První letošní sedmimetrový skok do dálky v ženském podání, suverénní Lavillenie, výškařské pozdravy a další pozoruhodnosti, které přinesly uplynulé dny ve světě atletiky.

21. 1. 2013

Ostravskou laťku trápí počasí i omluvenky

První ze třech dílů výškařské Grand Prix se koná zítra v Ostravě v Multifunkční hale u ČEZ arény. Startovní pole zdejší „laťky“ přišlo na poslední chvíli o dvě jména, další dvojice uvízla na evropských letištích. Ať tak či tak pořadatelé slibují jako hlavní hvězdu Jaroslava Bába při jeho prvním útoku na Göteborg.

19. 1. 2013

Kudlička: Na HME z 12 kroků

Tyčkař Jan Kudlička splnil na pátečních veřejných závodech na Strahově limit pro HME. Jeho parťák Michal Balner k tomu neměl daleko, další reprezentanti absolvovali zkušební závody v Praze i JAR.

19. 1. 2013

Virtuální průvodce stoletím atletiky

V loňském roce slavila světová asociace sto let a v rámci výročí se mimo jiných aktivit uskutečnila v Barceloně výstava. Ti, kdo na ni nemohli zavítat, mají šanci alespoň malou část expozice shlédnout díky e-knize, kterou IAAF v tomto týdnu zveřejnila.

18. 1. 2013

Klučinová chce závodit i přes bolesti

Národní rekordmanku v sedmiboji Eliškou Klučinovou stále trápí haluxy, kvůli kterým musí omezovat trénink. Přesto se však chystá v hale závodit, byť bez větších ambicí. Jejím bezprostředním cílem je mezistátní utkání na konci ledna.

17. 1. 2013

Šebrleho ani Čapkovou v halové sezoně neuvidíme

Majitele medailí ze všech šesti HME od roku 2000 Romana Šebrleho nepustí do soutěží v zimě zpoždění v přípravě, které způsobilo především zotavování bolavé pravé paty. Stejná část těla, jen na levé noze, nyní trápí finalistku ME v Helsinkách Terezu Čapkovou.

16. 1. 2013

Raketový start Škrobákové směr Göteborg

Překážkářka Lucie Škrobáková proměnila svou letošní závodní premiéru ve splněný limit pro HME. Stalo se tak na úterních veřejkách v pražské Stromovce.

16. 1. 2013

Svobodová: Cítím se lépe než loni

Při příležitosti prezentace nově vzniklé Zlaté tyčky, která se uskuteční 5. února v Pardubicích, jsme se krátce ptali tváře mítinku, mistryně Evropy Jiřiny Svobodové-Ptáčníkové, jak je na tom na prahu halové sezony.

15. 1. 2013

Do Pardubic se chystá premiéra Zlaté tyčky

S cílem založit tradici podobnou té, kterou Sergej Bubka vybudoval v Doněcku, chystá tým Zdeňka Lubenského specializovaný tyčkařský mítink do východočeské metropole. První ročník ambiciózního podniku s podtitulem Souboj mezi hvězdami se uskuteční 5. února v pardubické ČEZ Aréně.

15. 1. 2013

Na Moravě si zaskáče i Katařan

Bronzový medailista z olympijských her Barshim je dalším přírůstkem blížící se Moravské výškařské tour. V ženské kategorii nahradí Školinovou Švédka Greenová a Bulharka Venevová.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí