Aktuality

7. 2. 2013

Favority vícebojů Helcelet a Klučinová

Hlavními adepty na zisk mistrovského titulu při halovém šampionátu všestranných atletů jsou opory družstev z mezistátního utkání. Jedenadvacátý ročník vícebojařského MČR hostí od pátku 8. do neděle 10. února hala v pražské Stromovce a vedle dospělých se představí juniorské, dorostenecké a žákovské kategorie. V neděli 8.2. se o medaile utkají i mladí chodci.

6. 2. 2013

Maláčová: myslím na 450 cm

Tyčkařka Romana Maláčová by chtěla v nejbližší době zúročit aktuální formu a překonat laťku ve výšce 4,5 metru. Po sobotě ji od toho dělí osm centimetrů (videozáznam z pokoření limitu pro HME v článku).

5. 2. 2013

Pardubice ovládli Silvaová a Otto

Při premiéře Zlaté tyčky na východě Čech se nejvíce dařilo stříbrným medailistům z olympijských her. Z domácích tyčkařů skončili nejlépe Kudlička třetí a Maláčová šestá.

5. 2. 2013

Videoohlédnutí za uplynulým víkendem

Přinášíme Vám několik záznamů výkonů (nejen) českých atletů, tak jak je dosahovali v předchozích dnech na evropských kolbištích. Zdroj: youtube

4. 2. 2013

Tyčkařský „souboj mezi hvězdami“ zítra v Pardubicích

Premiéra mítinku, jehož tváří je Jiřina Svobodová, se uskuteční od 19 hodin na východě Čech. Pořadatelé Zlaté tyčky věří v útok na nejlepší letošní výkony (476 a 592 cm), v mužské kategorii by měl pomoci zejména Björn Otto.

3. 2. 2013

Čtvrtkaři se blýskli v Moskvě druhými místy a limity

Pavel Maslák a Denisa Rosolová využili na mítinku Ruská zima kvalitní konkurence a zaběhli časy, které je s velkou rezervou posouvají na HME v Göteborgu.

2. 2. 2013

Výprava do Göteborgu po sobotě pěkně narostla

Čtyři atletky nově přibyly na soupisku pro halové mistrovství Evropy. Hejnová a Masná se na ni probily z Lucemburku, Čechová z Mondeville a Maláčová z Prahy. Překážkářka Škrobáková veze cenné vítězství z mítinku světového okruhu v Karlsruhe.

1. 2. 2013

Maslák do Ruska, Veselý do Jižní Afriky

Zcela rozdílný směr v sobotu naberou dva úřadující evropští šampioni. Čtvrtkaře Masláka čeká první ostrý, mezinárodní start do halové sezony v Moskvě, oštěpař Veselý se vydá soustředit na téměř čtvrt roku na jižní polokouli. Jak se aktuálně cítí, popsali členové manažerské skupiny Top Athletics na pátečním setkání s novináři.

1. 2. 2013

Čeká nás víkend plný závodů

Praha, Gent, Karlsruhe, Lucemburk, Mondeville, Moskva. Češi se rozjedou po Evropě, aby útočili na limity pro HME.

31. 1. 2013

Zlatá tyčka má hymnu od Dana Bárty

Mezinárodní tyčkařský mítink, který se uskuteční v úterý v pardubické ČEZ Areně, vyšperkovává vedle startovní listiny i mimosportovní program.

30. 1. 2013

Praha chce od Tadeseho světový rekord

Půlkulatý Hervis ½maraton získal na start největšího hvězdu disciplíny. Zersenay Tadese hodlá v hlavním městě 6. dubna zaútočit na svůj vlastní nejrychlejší čas historie.

30. 1. 2013

Kubista si zaběhl do Vídně pro Göteborg

Půlkař Jan Kubista rozšířil na vyhledávaném mítinku v rakouské metropoli řady atletů, kteří mají splněný limit pro HME. Sprinter Pavel Maslák zaběhl v Praze historickou třístovku. Jak si vedli další Češi?

29. 1. 2013

Beskydská laťka viděla světové výkony roku

Dva metry Itallky Trostové, 234 cm Katařana Barshima. To jsou výkony, které budou po dnešku vládnout světovým tabulkám. Oba jejich autoři se stali vítězi Moravské výškařské tour.

29. 1. 2013

Španělova Fair play sklízí obdiv

Španělský běžec Ivan Fernandez Anaya nechal vyhrát soupeře, který si předtím spletl cíl. Svým gestem si získal svět elektronických médií.

29. 1. 2013

Uchov slíbil i Tretru

Olympijský vítěz Ivan Uchov, který v současnosti pobývá na Moravě, kde se účastní výškařské tour, ohlásil svůj záměr startovat také na 52. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

28. 1. 2013

Online přenos Beskydské laťky

Moravská výškařská tour se završí v úterý večer ve Vendryni u Třince Beskydskou laťkou. Jak klání špičkových skokanů dopadne? Sledujte živě prostřednictvím videopřenosu.

28. 1. 2013

Lavillenieho atak šestky a další pozoruhodnosti víkendu

Přehled počinů zahraničních atletů z uplynulého víkendu, které by vám neměly uniknout.

27. 1. 2013

Sedmibojaři při mezistátku druzí, pětibojařky třetí

A třetí příčka patří českým vícebojařům po víkendovém pětiutkání ve španělské Valencii i celkově. Vyhráli Nizozemky v čele s individuálně nejlepší Fransenovou a Francouzi vedení absolutním vítězem Quérinem, přičemž „galský kohout“ se radoval i v součtu s krajankami. V českém týmu byli nejlepší Helcelet (druhý o 2 b), Klučinová (čtvrtá).

26. 1. 2013

První díl Moravské tour pro Uchova a Trostovou

Jediný český zástupce v hlavních kategoriích Hustopečského skákání, Jaroslav Bába, obsadil s 226 cm dělenou čtvrtou příčku.


Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí