Aktuality

22. 12. 2012

Bývalá tyčkařka Baďurová vyhrála StarDance

Vicemistryně světa ve skoku o tyči ovládla spolu se svým tanečním partnerem sledovanou televizní show. Ve finále předčili pár, v němž svět celebrit zastupoval hokejista Martin Procházka.

20. 12. 2012

Sportovkyně roku: chci se hýbat, dokud to půjde

Barbora Špotáková, která ovládla prestižní anketu Klubu sportovních novinářů, je navzdory svému požehnanému stavu stále v pohybu. I proto, aby návrat po porodu nebyl tak těžký.

19. 12. 2012

Špotáková je podruhé v kariéře Sportovkyní roku

Stejně jako po minulé olympiádě i po té letošní vyhrála prestižní anketu pořádanou Klubem sportovních novinářů. Ti jí dali přednost před zbývající trojicí zlatých medailistů z Londýna.

18. 12. 2012

Cíle splněny, vítězství by bylo třešničkou na dortu

Bývalá tyčkařka Kateřina Janků, která je v soutěži StarDance prezentována pod dívčím jménem Baďurová, pod nímž též sbírala sportovní úspěchy, se spolu se svým tanečním partnerem Janem Onderem probojovala až do samotného finále. V něm se rozhodne mezi nimi a párem s exhokejistou Martinem Procházkou.

17. 12. 2012

Hvězdná Arronová končí. Čeká dítě.

Evropská rekordmanka v běhu na 100 m a majitelka devíti cenných kovů z vrcholných akcí Christine Arronová z Francie ukončila sportovní kariéru. V 39 letech je v očekávání svého druhého potomka.

17. 12. 2012

Prosincové Atletické listy

Letošní dvanácté číslo informačního měsíčníku ČAS je hotovo. Co v něm najdete?

16. 12. 2012

Slovenskou atletkou roku je těhotná Klocová

Na trůn slovenské atletiky byla posazena středotraťařka Lucia Klocová, která zároveň překvapila oznámením, že čeká miminko. Minimálně následující sezonu tedy vynechá.

15. 12. 2012

„Afričané“ už odstřihávají metr

Několikatýdenní soustředění početné skupiny českých reprezentantů v jihoafrickém Potchefstroomu se chýlí ke konci. V příštím týdnu by měli nabrat zpáteční kurz do domoviny.

13. 12. 2012

Na Moravu přijede Uchov, už jako vítěz OH

Hlavním tahákem lednové výškařské tour v Hustopečích a Třinci bude ruský skokan Uchov, olympijský šampion z Londýna. Mezi ženami slibuje největší očekávání jeho krajanka Školinová, bronzová z OH bude pro halu prakticky rovněž jedničkou a zatím potvrdila účast pro první z mítinků na jižní Moravě.

13. 12. 2012

VIDEO: Pistorius porazil koně ve sprintu

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius, kterému bylo v posledních letech umožněno startovat na vrcholných soutěžích včetně olympiády, vyhrál v katarském Dauhá exhibiční souboj s arabským plnokrevníkem.

12. 12. 2012

Předvánoční dárek: nová ATLETIKA

Začala distribuce čtvrtého letošního čísla, kterým časopis ATLETIKA uzavírá kalendářní rok 2012 a s ním 64. ročník své existence. K dispozici je vedle tištěné i elektronická forma vydání.

11. 12. 2012

HME nebo MS v krosu? Kocourek ještě nemá jasno

Milan Kocourek svým výsledkem z nedělního evropského šampionátu splnil nominační kritéria pro MS v krosu, které se uskuteční v březnu v polské Bydhošti. Ve hře je však i jeho účast na kontinentálním mistrovství v hale, jež se koná o tři týdny dříve.

10. 12. 2012

Evropské hry odstartují v Baku 2015 bez atletiky

Premiérová „olympiáda starého kontinentu“ se uskuteční za méně než tři roky v metropoli Ázerbájdžánu. Královna sportů se v roce 2015 nezúčastní, důvodem jsou především již dané pilíře kalendáře a s tím související závazky vůči partnerům, mj. i českým pořadatelům HME.

9. 12. 2012

Skvěle! Kocourek na krosovém ME dvanáctý

Svěřenec Jiřího Sequenta vylepšil o šest příček loňské umístění. Pavla Schorná Matyášová byla při své premiéře na vrcholném krosu 41. Evropskými šampiony v přespolním běhu se v Budapešti stali Irka Brittonová a Ital Lalli.

8. 12. 2012

Pichrtová-Straková návrat nevylučuje

Mezi šesticí žen v čerstvě založeném Zlatém klubu českých vytrvalců je i Anna Straková, kterou jsme znávali pod jménem Pichrtová. 39letá někdejší elitní vrchařka, ale i úspěšná maratonkyně se nyní věnuje především své šestnáctiměsíční dceři, ráda by se však k běhání vrátila.

7. 12. 2012

Krosaři vyrážejí na Budapešť

V neděli se v maďarské metropoli uskuteční evropský šampionát v přespolním běhu. Čeští šampioni do Budapešti cestují v rozdílných pozicích: Milan Kocourek obhajuje 18. místo z loňska, Pavla Schorná vyráží na svůj krosový debut na mezinárodním poli.

6. 12. 2012

Čeští vytrvalci mají svůj „zlatý klub“

Stejně jako před rokem ČAS vyhlásil desítku největších běžeckých podniků u nás. Vedle zástupců pořadatelů byli do Prahy pozváni také slavní reprezentanti, kteří se stali členy vybraného Zlatého klubu českých vytrvalců. Hlavní myšlenkou je opětovně je začlenit do běžeckého dění, které v posledních letech nebývalým způsobem ožívá.

6. 12. 2012

Klimešová jako Špotáková. Také čeká dítě

Český oštěp se v příštím roce bude muset obejít bez dvou svých nejlepších závodnic. Po světové rekordmance a dvojnásobné olympijské vítězce oznámila přerušení kariéry kvůli těhotenství také její dosavadní kolegyni ze skupiny Jana Železného.

4. 12. 2012

Bobistka Jonesová přestála první bouračku

Jedna z nejlepších překážkářek světa, která premiérově zkouší uspět v jízdě na bobech, má za sebou první havárii v ledovém korytu. I se spolujezdkyní vyvázly bez zranění.