Aktuality

18. 2. 2013

Trenér: kluci se pojedou otrkat jako favoriti

První a třetí příčka v evropských tabulkách, takové je po víkendovém mistrovství republiky postavení českých koulařů nedlouho před HME. Jejich kouč Petr Stehlík se však vzhledem k relativně malým zkušenostem obou závodníků brání přehnaným očekáváním.

17. 2. 2013

Stašek a Kudlička vtiskli HMČR světový punc

V hale Otakara Jandery se uzavřel 39. ročník republikového šampionátu mužů a žen "pod střechou". Jeho druhý den ozdobili svými výkony především koulař Martin Stašek a tyčkař Jan Kudlička.

17. 2. 2013

Ohlasy rekordmanky a limitářů

V sobotu se na mistrovství republiky zadařilo sprinterům. Dojmy Čechové, Procházkové, Mazáče a Veleby si můžete prohlédnout v našich videorozhovorech.

16. 2. 2013

Rekord Čechové a další vrcholy HMČR

Národní rekord na 60 m Kateřiny Čechové, splněná nominační kritéria pro HME v podání dalších sprinterů Barbory Procházkové, Martina Mazáče a Jana Veleby. To jsou hlavní události prvního dne mistrovství České republiky mužů a žen, které hostí hala Otakara Jandery v pražské Stromovce.

16. 2. 2013

Halové mistrovství ČR - videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR mužů a žen v hale.

15. 2. 2013

Co ukázal ruský šampionát

Včera se uzavřelo třídenní klání o tituly jedné z očekávaných velmocí HME. V Moskvě se o Göteborg pochopitelně bojovalo, a tak se mnohé kvalitní výsledky náležitě promítly do evropských tabulek. Nominace, kterou národní federace zveřejnila, je zatím předběžná.

14. 2. 2013

Na Zličíně obhájil Ninov, Bába vyhrál celou GP

34. ročník Novinářské laťky ovládl v pražské Metropoli Zličín stejně jako před rokem Bulhar Ninov, když skočil 230. Domácí Bába byl druhý s 227 a obhájil celkový triumf v Czech High Jump Grand Prix.

13. 2. 2013

Také Ústí nad Labem dostalo od IAAF známku

Další ocenění kvality pro zdejší půlmaraton znamená pro seriál RunCzech již třetí stříbrnou a pátou plaketu celkově. Česko díky ní patří mezi pořadatelské velmoci a PIM je v tomto ohledu vůbec nejúspěšnější společností organizující běžecké závody.

13. 2. 2013

Blíží se důležitá zastávka na cestě do Göteborgu

Čtrnáct atletů si zatím zajistilo účast na letošním halovém vrcholu, ostatní budou mít o víkendu jednu z posledních šancí si o mistrovství Evropy říct. Republikový šampionát, při němž se rozdá celkem 24 sad medailí, hostí v sobotu 16. a neděli 17. února pražská hala Otakara Jandery.

12. 2. 2013

Maslák: povedený závod

Jak je jeho zvykem, lakonicky zhodnotil svůj skvělý výkon. A se stejným klidem povídá mistr Evropy a mnohonásobný český rekordman o svých ambicích směrem k Göteborgu.

11. 2. 2013

Zachyceno v síti z víkendu

Jako bonus zveme při pondělku čtenáře k přehledu událostí za našimi hranicemi, v nichž nefigurují čeští atleti, ale rozhodně nejsou nezajímavé.

10. 2. 2013

Helcelet překonal šest tisíc

Mistrem republiky v halovém sedmiboji se stal podle očekávání Helcelet, který přitom – jako pátý český atlet – zapsal výkon začínající šestkou – přesně 6040 bodů. Na stupně vítězů jej doprovodili kolegové z Dukly Lukáš a Nejedlý. Juniorům vládl třebíčský Sýkora, dorostencům královéhradecký Doležal. Dnes se také v rámci šampionátu udílely medaile chodecké mládeži.

10. 2. 2013

Prorok na HME, dařilo se tyčkařům

Výpravu pro Göteborg v sobotu rozšířil Josef Prorok díky čtvrtce ve Vídni. Na stejném místě se blýskla i jeho tréninková kolegyně Hejnová, která už nominaci zajištěnu měla, ostatním setiny či desetiny chyběly. Na tyčkařském mítinku v Doněcku byli vidět oba naši. V článku také návrat k páteční české účasti v Düsseldorfu.

9. 2. 2013

Klučinová šampionkou, Helcelet hraje o HME

Po dvou letech se mistryní republiky v pětiboji stala Eliška Klučinová, stupně vítězů patřily v ženách kompletně USK. Sedmibojař Helcelet je ve hře o výkon, jenž by ho přiblížil startu v Göteborgu. Juniorský titul získala šumperská Březinová, dorostenecký olomoucká Zatloukalová, v žákovských kategoriích se radovali brněnská Novotná a jablonecký Bárta.

8. 2. 2013

Víkend v evropských halách

Praha, Düsseldorf, Bratislava, Vídeň, Gent, Doněck. Tam všude víme, že se budou čeští atleti bít o halové mistrovství Evropy, případně už „jen“ vylepšovat svou výkonnost směrem k Göteborgu. Přehled s odkazy na jednotlivé akce najdete v článku.

7. 2. 2013

Favority vícebojů Helcelet a Klučinová

Hlavními adepty na zisk mistrovského titulu při halovém šampionátu všestranných atletů jsou opory družstev z mezistátního utkání. Jedenadvacátý ročník vícebojařského MČR hostí od pátku 8. do neděle 10. února hala v pražské Stromovce a vedle dospělých se představí juniorské, dorostenecké a žákovské kategorie. V neděli 8.2. se o medaile utkají i mladí chodci.

6. 2. 2013

Maláčová: myslím na 450 cm

Tyčkařka Romana Maláčová by chtěla v nejbližší době zúročit aktuální formu a překonat laťku ve výšce 4,5 metru. Po sobotě ji od toho dělí osm centimetrů (videozáznam z pokoření limitu pro HME v článku).

5. 2. 2013

Pardubice ovládli Silvaová a Otto

Při premiéře Zlaté tyčky na východě Čech se nejvíce dařilo stříbrným medailistům z olympijských her. Z domácích tyčkařů skončili nejlépe Kudlička třetí a Maláčová šestá.

5. 2. 2013

Videoohlédnutí za uplynulým víkendem

Přinášíme Vám několik záznamů výkonů (nejen) českých atletů, tak jak je dosahovali v předchozích dnech na evropských kolbištích. Zdroj: youtube


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí