Aktuality

22. 1. 2013

Atletické listy, leden 2013

Do elektronických schránek zamířilo letošní první číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

21. 1. 2013

Posbíráno z víkendu

První letošní sedmimetrový skok do dálky v ženském podání, suverénní Lavillenie, výškařské pozdravy a další pozoruhodnosti, které přinesly uplynulé dny ve světě atletiky.

21. 1. 2013

Ostravskou laťku trápí počasí i omluvenky

První ze třech dílů výškařské Grand Prix se koná zítra v Ostravě v Multifunkční hale u ČEZ arény. Startovní pole zdejší „laťky“ přišlo na poslední chvíli o dvě jména, další dvojice uvízla na evropských letištích. Ať tak či tak pořadatelé slibují jako hlavní hvězdu Jaroslava Bába při jeho prvním útoku na Göteborg.

19. 1. 2013

Kudlička: Na HME z 12 kroků

Tyčkař Jan Kudlička splnil na pátečních veřejných závodech na Strahově limit pro HME. Jeho parťák Michal Balner k tomu neměl daleko, další reprezentanti absolvovali zkušební závody v Praze i JAR.

19. 1. 2013

Virtuální průvodce stoletím atletiky

V loňském roce slavila světová asociace sto let a v rámci výročí se mimo jiných aktivit uskutečnila v Barceloně výstava. Ti, kdo na ni nemohli zavítat, mají šanci alespoň malou část expozice shlédnout díky e-knize, kterou IAAF v tomto týdnu zveřejnila.

18. 1. 2013

Klučinová chce závodit i přes bolesti

Národní rekordmanku v sedmiboji Eliškou Klučinovou stále trápí haluxy, kvůli kterým musí omezovat trénink. Přesto se však chystá v hale závodit, byť bez větších ambicí. Jejím bezprostředním cílem je mezistátní utkání na konci ledna.

17. 1. 2013

Šebrleho ani Čapkovou v halové sezoně neuvidíme

Majitele medailí ze všech šesti HME od roku 2000 Romana Šebrleho nepustí do soutěží v zimě zpoždění v přípravě, které způsobilo především zotavování bolavé pravé paty. Stejná část těla, jen na levé noze, nyní trápí finalistku ME v Helsinkách Terezu Čapkovou.

16. 1. 2013

Raketový start Škrobákové směr Göteborg

Překážkářka Lucie Škrobáková proměnila svou letošní závodní premiéru ve splněný limit pro HME. Stalo se tak na úterních veřejkách v pražské Stromovce.

16. 1. 2013

Svobodová: Cítím se lépe než loni

Při příležitosti prezentace nově vzniklé Zlaté tyčky, která se uskuteční 5. února v Pardubicích, jsme se krátce ptali tváře mítinku, mistryně Evropy Jiřiny Svobodové-Ptáčníkové, jak je na tom na prahu halové sezony.

15. 1. 2013

Do Pardubic se chystá premiéra Zlaté tyčky

S cílem založit tradici podobnou té, kterou Sergej Bubka vybudoval v Doněcku, chystá tým Zdeňka Lubenského specializovaný tyčkařský mítink do východočeské metropole. První ročník ambiciózního podniku s podtitulem Souboj mezi hvězdami se uskuteční 5. února v pardubické ČEZ Aréně.

15. 1. 2013

Na Moravě si zaskáče i Katařan

Bronzový medailista z olympijských her Barshim je dalším přírůstkem blížící se Moravské výškařské tour. V ženské kategorii nahradí Školinovou Švédka Greenová a Bulharka Venevová.

13. 1. 2013

Objev haly? Možná Brianna Rollinsová

Bezpochyby nejlepší výsledek na úvod sezony předvedla talentovaná studentka z Jižní Karolíny v USA. Rollinsová zaběhla 60 metrů překážek na půdě své univerzity v Clemsonu za 7.78.

11. 1. 2013

Hejnová z JAR: zatím jde vše dobře

Bronzová medailistka z olympijských her na 400 m př., Zuzana Hejnová, je spolu se svými kolegy ze skupiny Dalibora Kupky ve třetině třítýdenního soustředění v Jihoafrické republice. Využili jsme moderních komunikátorů, abychom se přeptali, jak se jí aktuálně vede.

10. 1. 2013

Holuša: vynechám halovou sezonu

Stříbrný půlkař z loňského HMS to vzkázal ze soustředění v Jihoafrické republice. Důvodem je tréninkové manko, které způsobily jeho problémy s bolavou kyčlí.

10. 1. 2013

První limitáři pro HME: Prášil a Stašek

Koulaři ze skupiny Petra Stehlíka pokořili v Jablonci nad Nisou nominační kritéria pro vrchol letošní sezony pod střechou. Přiřadili se tak k ženské štafetě, která dostala pozvánku na HME na základě loňské výkonnosti.

9. 1. 2013

Mužská štafeta se na HME nevešla

Evropská atletická asociace zveřejnila seznam pozvaných a nyní již také potvrzených čtvrtkařských štafet pro březnové HME v Göteborgu. Česko bude mít v této disciplíně zastoupení „jen“ v ženské kategorii.

8. 1. 2013

Polka Pyreková pověsila tyčku na hřebík

Polská tyčkařka Monika Pyreková ohlásila ve svých 32 letech konec kariéry. Mnohonásobná medailistka ze světových i evropských soutěží byla v posledních letech z formy a nyní navíc čeká miminko.

8. 1. 2013

Ostravská laťka otevře halovou sezonu výškařů

22. ledna se v ostravské multifunkční hale u ČEZ Arény utkají výškaři z mnoha koutů světa. Jako hlavní hvězdu mítinku ovšem pořadatelé slibují rodáka z Havířova Jaroslava Bábu. Představí se aktuální výškařská naděje z Vítkovic Tomáš Veselý, u nějž lze očekávat kvalitní umístění na ME do 22 let ve finském Tampere.

7. 1. 2013

Na Moravu přibyli Williams, Bába a Gordějevová

Úřadující světový šampion, halový vicemistr Evropy a bronzová z venkovního ME – to jsou aktuální přírůstky na startovní listinu devátého ročníku Moravské výškařské tour.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí