Aktuality

3. 2. 2013

Čtvrtkaři se blýskli v Moskvě druhými místy a limity

Pavel Maslák a Denisa Rosolová využili na mítinku Ruská zima kvalitní konkurence a zaběhli časy, které je s velkou rezervou posouvají na HME v Göteborgu.

2. 2. 2013

Výprava do Göteborgu po sobotě pěkně narostla

Čtyři atletky nově přibyly na soupisku pro halové mistrovství Evropy. Hejnová a Masná se na ni probily z Lucemburku, Čechová z Mondeville a Maláčová z Prahy. Překážkářka Škrobáková veze cenné vítězství z mítinku světového okruhu v Karlsruhe.

1. 2. 2013

Maslák do Ruska, Veselý do Jižní Afriky

Zcela rozdílný směr v sobotu naberou dva úřadující evropští šampioni. Čtvrtkaře Masláka čeká první ostrý, mezinárodní start do halové sezony v Moskvě, oštěpař Veselý se vydá soustředit na téměř čtvrt roku na jižní polokouli. Jak se aktuálně cítí, popsali členové manažerské skupiny Top Athletics na pátečním setkání s novináři.

1. 2. 2013

Čeká nás víkend plný závodů

Praha, Gent, Karlsruhe, Lucemburk, Mondeville, Moskva. Češi se rozjedou po Evropě, aby útočili na limity pro HME.

31. 1. 2013

Zlatá tyčka má hymnu od Dana Bárty

Mezinárodní tyčkařský mítink, který se uskuteční v úterý v pardubické ČEZ Areně, vyšperkovává vedle startovní listiny i mimosportovní program.

30. 1. 2013

Praha chce od Tadeseho světový rekord

Půlkulatý Hervis ½maraton získal na start největšího hvězdu disciplíny. Zersenay Tadese hodlá v hlavním městě 6. dubna zaútočit na svůj vlastní nejrychlejší čas historie.

30. 1. 2013

Kubista si zaběhl do Vídně pro Göteborg

Půlkař Jan Kubista rozšířil na vyhledávaném mítinku v rakouské metropoli řady atletů, kteří mají splněný limit pro HME. Sprinter Pavel Maslák zaběhl v Praze historickou třístovku. Jak si vedli další Češi?

29. 1. 2013

Beskydská laťka viděla světové výkony roku

Dva metry Itallky Trostové, 234 cm Katařana Barshima. To jsou výkony, které budou po dnešku vládnout světovým tabulkám. Oba jejich autoři se stali vítězi Moravské výškařské tour.

29. 1. 2013

Španělova Fair play sklízí obdiv

Španělský běžec Ivan Fernandez Anaya nechal vyhrát soupeře, který si předtím spletl cíl. Svým gestem si získal svět elektronických médií.

29. 1. 2013

Uchov slíbil i Tretru

Olympijský vítěz Ivan Uchov, který v současnosti pobývá na Moravě, kde se účastní výškařské tour, ohlásil svůj záměr startovat také na 52. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

28. 1. 2013

Online přenos Beskydské laťky

Moravská výškařská tour se završí v úterý večer ve Vendryni u Třince Beskydskou laťkou. Jak klání špičkových skokanů dopadne? Sledujte živě prostřednictvím videopřenosu.

28. 1. 2013

Lavillenieho atak šestky a další pozoruhodnosti víkendu

Přehled počinů zahraničních atletů z uplynulého víkendu, které by vám neměly uniknout.

27. 1. 2013

Sedmibojaři při mezistátku druzí, pětibojařky třetí

A třetí příčka patří českým vícebojařům po víkendovém pětiutkání ve španělské Valencii i celkově. Vyhráli Nizozemky v čele s individuálně nejlepší Fransenovou a Francouzi vedení absolutním vítězem Quérinem, přičemž „galský kohout“ se radoval i v součtu s krajankami. V českém týmu byli nejlepší Helcelet (druhý o 2 b), Klučinová (čtvrtá).

26. 1. 2013

První díl Moravské tour pro Uchova a Trostovou

Jediný český zástupce v hlavních kategoriích Hustopečského skákání, Jaroslav Bába, obsadil s 226 cm dělenou čtvrtou příčku.

26. 1. 2013

Svobodová s limitem, ostatní útočili marně

Na mnoha frontách se čeští reprezentanti pokoušeli proniknout do nominace pro HME. Úspěch slavila jen mistryně Evropy ve skoku o tyči. V článku též průběžný stav z vícebojařského mezistátka.

25. 1. 2013

Atletické taháky nadcházejícího víkendu

Čas dozrál a halová sezona propuká v plné síle. Přinášíme přehled z českého pohledu nejdůležitějších událostí následujících dnů.

24. 1. 2013

Anťuchová si vysnila svěťák na domácím MS

Ruská soupeřka našich elitních překážkářek Hejnové a Rosolové původně chtěla skončit po olympijském triumfu, nakonec však v sobě našla hnací motor pro další sezonu – chce pokořit světový rekord, ideálně při srpnovém MS na domácí půdě v Moskvě.

23. 1. 2013

Trenér: Láďa ještě neřekl poslední slovo

Koulař Ladislav Prášil si na úterních veřejných závodech v Praze ve Stromovce vylepšil své maximum na 20.51, čímž ještě zvýraznil své postavení aktuálního lídra evropských tabulek. Podle kouče Petra Stehlíka je však jeho potenciál ještě vyšší.

22. 1. 2013

Bába potěšil Ostravu vítězstvím i limitem

Výškař Jaroslav Bába vyhrál díky lepšímu zápisu Ostravskou laťku, zároveň se hned výkonem 226 cm nominoval na HME. Soutěž žen sloučenou s juniorkami a dorostenkami vyhrála (rovněž na pokusy) Magdalena Nová.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí