3. 3. 2013

Jenn střídá na rekordním trůnu Jelenu

Olympijská vítězka v tyči Suhrová ozdobila halový šampionát USA v Albuquerque světovým rekordem 502 centimetrů. Ruská „carevna“ Jelena tak přišla o jednu ze svých výsostných držav.

3. 3. 2013

Maslák pozlatil i evropskou halu

Evropský šampionát v hale se chýlí k závěru. Po relativním nezdaru čtvrtkařek, které skončily ve finále pod pódiem udělal českým fanouškům velkou radost jejich kolega Maslák, když suverénně vyhrál.

2. 3. 2013

Bronzový Bába: jako starý Jarda

Výškař Jaroslav Bába navázal na svůj dva roky starý medailový úspěch z HME v Paříži a navzdory bolavému tříslu získal na šampionátu v Göteborgu bronz. Jaké byly jeho první reakce?

2. 3. 2013

Bába navázal druhým bronzem

Obhájce stříbrné medaile z Paříže ve výšařském sektoru přes zraněné tříslo vybojoval medaili. Smůlu měly tyčkařka Svobodová, která zopakovala předloňské čtvrté místo, i půlkařka Masná, která neprošla o tisíciny do finále. Parádně se však vedlo čtvrtkařům, které všechny tři uvidíme v bitvách o cenné kovy - Hejnová, Rosolová, Maslák.

2. 3. 2013

V prvním bloku jen samé postupy

Tyčkař Kudlička bude zítra v Göteborgu bojovat o medaile, do semifinále halového ME prošly obě sprinterky Čechová i Procházková. Dobře rozjel svůj sedmiboj Helcelet, po dálce osmý.

1. 3. 2013

Bronzový Prášil: raduju se, ale vnitřně

Vloni si při mistrovství Evropy v Helsinkách odbyl křest na vrcholné seniorské akci. Tehdy skončil v kvalifikaci. Letošní HME však 22letého svěřence Petra Stehlíka už katapultovalo na stupně vítězů. Jaké byly jeho bezprostřední reakce?

1. 3. 2013

Prášil vybojoval první medaili

Koulař Ladislav Prášil získal na halovém mistrovství v Göteborgu svou první velkou medaili. Postupově se odpoledne dařilo tyčkařce Ptáčníkové, výškaři Bábovi a půlkařce Masné.

1. 3. 2013

Hlavní želízka jdou dál

Po koulařském prologu se naplno rozjelo 32. halové mistrovství Evropy. Všichni očekávaní adepti na finále si bez potíží zajistili postup do dalších bojů - jmenovitě Hejnová, Rosolová, Maslák a Škrobáková. Naopak v rozbězích skončili Prorok a Mazáč.

28. 2. 2013

Šampionát otevřeli koulaři, postoupil Prášil

Netradičně mimo samotnou halu a vpředvečer prvního kompletního dne mistrovství Evropy se uskutečnila kvalifikace ve vrhu koulí. Z dvojice českých reprezentantů uspěl Ladislav Prášil, nedařilo se lídrovi letošních tabulek Martinu Staškovi.

28. 2. 2013

Göteborg představil půltucet možných hvězd

Tři domácí naděje Green-Tregarová, Tornéus, Bengtssonová, dva obhájci titulu z Paříže Lavillenie, Kszczot a jeden z adeptů na zlato ve výšce Grabarz – to byla skladba atletů při tiskové konferenci jen pár desítek minut před zahájeném XXXII. Halového mistrovství Evropy v Göteborgu.

28. 2. 2013

Tomáš Janků výkonným ředitelem HME 2015

Bývalý úspěšný český výškař Tomáš Janků stane v čele organizačního výboru halového mistrovství Evropy v Praze 2015 – ve funkci výkonného ředitele začne působit od pátku 1. března 2013.

27. 2. 2013

Kterak čeští atleti vyrazili na Göteborg

Reprezentace se vydala přes Brusel do dějiště víkendového halového mistrovství Evropy. Za středeční, početnější partou jsme na letiště Václava Havla v Praze vyrazili s kamerou, úterní odlet, resp. odjezd koulařů zachytila na svůj objektiv Ivana Roháčková.

27. 2. 2013

Atletické listy, únor 2013

Do elektronických schránek odešlo letošní druhé číslo informačního měsíčníku ČAS. Co v něm najdete?

26. 2. 2013

Rosolová před HME: můžu zase vyhrát

Denisa Rosolová odletí do Göteborgu v pozici obhájkyně titulu z předloňského HME. V předběžných startovních listinách figuruje s šestým nejlepším časem, to ale podle ní není rozhodující. „Hlavní je, jak komu závod sedne,“ řekla při dnešní tiskové konferenci Vittore teamu, jehož je členkou.

26. 2. 2013

Svobodová: pořád se sžívám s technikou

Tyčkařka Jiřina Svobodová prožívá sezonu, která je tak trochu jako na houpačce. Po zklamání ze Zlaté tyčky si však na posledních závodech před HME spravila chuť a znovu si užívá skákání, což je základní předpoklad, aby v Göteborgu uspěla.

25. 2. 2013

Na víkendovém halovém šampionátu padla národní maxima na halové šedesátce dorostenek a juniorů. Podívejte se jak.

25. 2. 2013

Do Göteborgu nakonec i mužská štafeta

Česká štafeta byla na poslední chvíli přizvána na HME. Sestava pro vrchol halové sezony se tak rozšíří o Daniela Němečka a Petra Lichého na jednadvacet závodníků. Zbylé úseky obstarají Pavel Maslák a Josef Prorok, kteří si vybojovali start v individuálním závodě.

24. 2. 2013

Mládežníci si rozdělili tituly

V hale Otakara Jandery v pražské Stromovce skončilo XXIV. mistrovství české republiky juniorů a dorostu „pod střechou“ . Druhý den soutěží byly k vidění kromě jiného tři rekordy šampionátu.

23. 2. 2013

Gigant vyšperkovaly národní rekordy sprinterů

Dorostenka Veronika Paličková a junior Marek Bakalár překonali na halovém mistrovství republiky mládeže národní rekordy svých kategorií.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.